Tirana
clear sky
22 ° C
22 °
22 °
49 %
2.6kmh
0 %
Enj
22 °
Pre
24 °
Sht
24 °
Die
26 °
Hën
25 °
E enjte, 6 Maj, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

Matthew Palmer

Ambasada e SHBA zbardh takimin virtual të Palmer me Ramën, Bashën dhe Metën: Udhëheqësit politikë të sigurojnë zgjedhje të lira e të ndershme

Ambasada Amerikane në Tiranë ka zbardhur takimin virtual të zv.Ndihmës Sekretarit të SHBA, Mattheë Palmer në Tiranë. Sipas ambasadës, liderët politikë me të cilët bisedoi...

Agron Duka përshëndet qendrimin e Matthew Palmer pas bisedës me liderët politikë: SHBA kërkon zgjedhje të lira dhe të ndershme, mesazhi është i qartë

Kreu i PAA, Agron Duka ka përshëndetur qendrimin e zv.ndihmës-sekretarit të shtetit z. Palmer, që pas bisedimeve me krerë të shtetit dhe politikës, kërkon...

Palmer: SHBA-të duan një marrëveshje gjithëpërfshirëse në bisedimet Kosovë-Serbi, duhet njohje dypalëshe

Zëvendës Ndihmës Sekretari i Shtetit, Matthew Palmer, shprehet entuziast për rifillimin e bisedimeve mes Kosovës dhe Serbisë. Në një bisedë me...

Presidenti Meta takohet me Matthew Palmer në SHBA, në fokus anëtarësimi në BE dhe Reforma në Drejtësi

Presidenti Ilir Meta ka pritur sot në një takim në Ambasadën e Shqipërisë në Uashington, të dërguarin special të SHBA për Ballkanin Perëndimor Matthew...

Vizita në Prishtinë, Palmer mesazh Beogradit: Nuk ka BE pa njohur më parë Kosovën

Përfaqësuesi special për Ballkanin Perëndimor i SHBA, Matthew Palmer i ka bërë të qartë Beogradit se pa e njohur Kosovën nuk do të ketë...

Matthew Palmer i bindur: Do të realizohet marrëveshja Kosovë-Serbi

Matthew Palmer, i ngarkuari i posaçëm i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, ka folur së fundmi për dialogun Kosovë-Serbi. Në një prononcim...

Emërimi i PALMER për Ballkanin Perëndimor, presidenti THAÇI optimist për misionin e SHBA-së: Presim rritje të rolit tuaj për integrimin tonë në…

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi përshëndeti emërimin e Matthew Palmer në rolin e Përfaqësuesit Special të SHBA-së për Ballkanin Perëndimir. Kreu...

Matthew Palmer emërohet Përfaqësues i Posaçëm për Ballkanin Perëndimor

Sekretari i Shtetit ka emëruar Zëvendës Ndihmës Sekretarin Matthew Palmer si Përfaqësuesin e tij të Posaçëm për Ballkanin Perëndimor. “Në këtë...

‘Kush prek zgjedhjet, nuk hyn në Amerikë’, Jul Deda-Palmer-it: Nuk besoj se ky standart vjen nga SHBA e vërtetë, rilindasit…

Aktori i humorit, njëkohësisht edhe Këshilltar i Partisë Demokratike, Julian Deda ka reaguar pas deklaratës së Zëvendës Ndihmësi-Sekretarit të Shtetit në SHBA, Matthew Palmer....

‘Hallet tona i zgjidhim vetë’, Kryemadhi reagon pas takimit: Palmer nuk ka ardhur për t’i dhënë zgjidhje konfliktit

Pasi takimit me zëvendësndihmës Sekretarit Amerikan të Shtetit, Matthew Palmer ka reaguar kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi. Ajo...

Lajmet e fundit