Tirana
clear sky
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
30 %
2.6kmh
0 %
Mar
11 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
11 °
Sht
12 °
E martë, 31 Janar, 2023

TAG

matteo salvini

Kandidatja shqiptare në parlamentin Italian, Anita Likmeta: Salvini po kërkon votat e shqiptarëve, por nuk harrojmë se nuk na ka dashur

Në prag të zgjedhjeve parlamentare në Itali, ditën e diele, më 25 shtator, kandidati për deputet, kryetari i LEGA-s së djathtë, Mateo Salvini po...

Salvini i kërkon votën shqiptarëve, mediat në Itali i kujtojnë kur tallej: Tani i do!

Teksa kanë mbetur edhe pak ditë nga zgjedhjet e përgjithshme në Itali, kandidatët e forcave kryesore po mundohen të fitojnë zemrat e elektoratit. Ndërsa kreu...

Matteo Salvini: Shqipëria ka bërë hapa para, Bashkimi Europian nuk ka kurajo për integrimin!

Matteo Salvini, lideri i partisë "Lidhja" në Itali, thotë se Shqipëria po bën hapa të shpejtë përpara dhe se Bashkimit Evropian i mungon kurajo...

Matteo Salvini akuzohet për rrëmbim, rrezikon deri në 15 vite burg për bllokimin e anijeve me emigrantë

Ish-ministri i Brendshëm italian Matteo Salvini ka dalë në gjyq si i akuzuar për rrëmbim, pas refuzimit në vitin 2019 për të lejuar një...

Shqipëria dhe Serbia në Bashkimin Evropian? Flet Matteo Salvini: Do ishin të mirëpritur

Ai ka ngritur një pyetje nëse këto dy vende duhet të jenë në Bashkimin Evropian. Salvini shkruan se nga këndvështrimi i tij, Serbia dhe Shqipëria...

Protesta kundër Matteo Salvinit në Itali, qytetarët e godasin me vezë dhe shishe uji (VIDEO)

Kreu i partisë së ekstremit të djathtë në Itali, Matteo Salvini, është pritur me protesta në zonën e Mondragones, ku protestuesit nuk kanë ngurruar...

‘Rihapni kishat për Pashkë’, italianët ‘kryqëzojnë’ Matteo Salvinin

Matteo Salvini, ish-ministri i Brendshëm i Italisë ka hedhur idenë e rihapjes së kishave për Pashkë, por ka marrë kritika të forta nga kryetari...

Surprizohet ministri Matteo Salvini, publikon pamje të tortës madhështore: Faleminderit për mbrëmjen e mrekullueshme

Ministri i Brendshëm Matteo Salvini është suprizuar me një tortë gjigande në një qytet të Italisë. Përmes një video të postuar...

Salvinin e zë gjumi teksa udhëton në avion, ja gjesti që i bën adoleshentja

Ish ministri i Brendshëm italian, Matteo Salvini, gjatë një udhëtimi me avion e ka zënë gjumi dhe ka hasur në një situatë të pakëndshme....

Lefter Koka takim me Matteo Salvinin në Romë: Shqipëria gëzon mbështetjen e çmuar të fqinjëve

Deputeti Lefter Koka ka zhvilluar ditën e sotme një vizitë në kryeqyetin Italian. Ai ka qenë i ftuar nga familja Vissani...

Lajmet e fundit