Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
64 %
2.1kmh
0 %
Enj
39 °
Pre
32 °
Sht
35 °
Die
37 °
Hën
37 °
E enjte, 5 Gusht, 2021

TAG

Mathew Palmer

Duke shtrënguar duart, Palmer në kafe me ish-presidentin serb në Beograd, ja për çfarë biseduan (FOTO)

Zëvendësndihmës Sekretari i Shtetit Amerikan, Matthew Palmer gjatë vizitës në Beograd ka takuar ish-presidentin e Serbisë, Boris Tadiç. Ka qenë vetë Tadiç i cili ka...

Palmer ultimatum për DIALOGUN Kosovë-Serbi: Marrëveshja mes palëve është urgjente, të arrihet sa nuk është vonë

Zëvendës Ndihmës Sekretari i Shtetit për Evropën, Matthew Palmer ka folur rreth takimit të  kryeministrit Albin Kurti dhe presidentit serb, Aleksandër Vuçiç, i cii...

Palmer: Njohja reciproke, qëllimi përfundimtar i dialogut Kosovë-Serbi

Emisari Special i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer tha se SHBA-ja vazhdon të besojë që njohja reciproke është ajo që do ta lë...

Dialogu Prishtinë-Beograd, Palmer: Ja pse SHBA ka dy të dërguar specialë për Kosovën

Përfaqësuesi Special i Sekretarit të Shtetit, Mathew Palmer, ka vizituar sot Prishtinën, ku ndër të tjera ka folur edhe për çështje që ndërlidhen me...

I dërguari i SHBA viziton nesër Shkupin dhe Prishtinën 

Përfaqësuesi i posaçëm i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Mathew Palmer ka deklaruar se ditën e nesërme do të qëndrojë për një vizitë pune në...

Mos-hapja e negociatave, Palmer: I zhgënjyer me vendimin e KE, boshllëkun mund ta mbushin Rusia dhe Kina

I dërguari i Posaçëm për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer, ka deklaruar se vendimi i KE për të mos hapur negociatat për anëtarësim për Shqipërinë...

Majlinda Bregu takohet me Mathew Palmer, ja çfarë u diskutua për Shqipërinë

I dërguari special i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Ballkanin Perëndimor, Mathew Palmer, ka takuar Sekretaren e Përgjithshme të Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal,...

Palmer: Koha e lojërave politike për shmangien e përgjegjësisë në Ballkan ka mbaruar

“Sundimi i ligjit në Ballkan duhet të funksionojë dhe koha për lojëra politike dhe përpjekje për të shmangur përgjegjësinë ka mbaruar”. Ky ishte mesazhi...

Matthew Palmer: Synimi ynë, hapja e negociatave me BE për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Në Forumin Strategjik i Bledit, (Slloveni), i ngarkuari i posaçëm  i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer, ka rikonfirmuar edhe njëherë mbështetjen e plotë...

Palmer: Synimi im është rifillimi i bisedimeve Kosovë – Serbi

Përfaqësuesi i Posaçëm amerikan për Ballkanin Perëndimor, Mathew Palmer, i cili po merr pjesë në punimet e Forumit Strategjik të Bledit në Slloveni, ka...

Lajmet e fundit