Tirana
moderate rain
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
60 %
1kmh
75 %
Mar
22 °
Mër
25 °
Enj
22 °
Pre
26 °
Sht
22 °
E martë, 27 Shtator, 2022

TAG

materiale zgjedhore

“U dogjën materiale zgjedhore”, KQZ sqaron: Në godinë nuk kishte materiale të 25 prillit, por të…

Një zjarr përfshiu mbëmjen e sotme godinën e “Rezervave të Shtetit” në Lundër, në të cilën ka patur materiale të vjetra të KQZ-së. Lidhur me...

FOTO/ Nisin “ethet” e zgjedhjes së kryetarit të ri në PD, në selinë blu mbërrijnë materialet zgjedhore

Të dielën e 13 qershorit në Partinë Demokratike do të zhvillohen zgjedhjet për kryetarin e ri të partisë, ku përballë Lulzim Bashës garojnë Agron...

Partia Demokratike nuk dorëzohet, Ivi Kaso: Kemi shumë material për shkeljet ligjore, do kërkojmë edhe ndryshim rezultati ose pavlefshmëri të zgjedhjeve

Sekretari për Çështjet Ligjore në Partinë Demokratike, Ivi Kaso, ka deklaruar se PD ka përgatitur një dosje me shumë material që faktojnë shkeljet ligjore...

Një ditë para zgjedhjeve, nis shpërndarja e materialeve zgjedhore në KZAZ e Fierit, Lezhës dhe Korçës

Një ditë na ndanë nga procesi i votimit të së dielës, ndërsa nis shpërndarja e materialeve zgjedhore në KZAZ e Fierit, të cilat janë...

Celibashi publikon foton nga shpërndarja e materialeve zgjedhore: Në çdo qendër votimi do të ketë…(E PLOTË)

Kryekomisioneri Ilirjan Celibashi ka publikuar disa foto nga shpërndarja e materialve zgjdhore që po bëhet. Me anë të një postimi ai shkruan se sot përfundon...

Berati merr materiale zgjedhore, transporti bëhet me ushtrinë, në masa të rrepta sigurie

Ditën e sotme qyteti i Beratit ka marrë materialet zgjdhore, për zgjedhjet e 25 prilit. Berati është bërë qyteti i parë që merr materialet zgjedhore...

Shpërndarja e materialeve zgjedhore, KQZ apel Ademit për më shumë bashkëpunim

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve ka bërë një përmbledhje të deritanishme sesi është ecuria e shpërndarjes së materialeve zgjedhore në Komisionet e Zonave të Administrimit...

Një ditë para zgjedhjeve, fillon shpërndarja e materialeve zgjedhore nëpër qendrat e votimit

Ka nisur shpërndarja e bazës materiale nëpër qendrat e votimit në disa qytete të vendit. Shpërndarja e bazave materiale në qytetin e...

Me ushtri e polici, mbërrijnë në KZAZ-të e Lezhës materialet zgjedhore

Kanë mbërritur nën masa të rrepta sigurie materialet zgjedhore në dy KZAZ-të e Lezhës.  Mësohet se materialet zgjedhore janë shoqëruar nga...

Thyhen xhamat dhe dyert e KZAZ-së në Tropojë, hiqen materialet zgjedhore

Hiqen me forcë materialet zgjedhore nga KZAZ-ja numër 9 në Tropojë. Mësohet se disa persona të pa identifikuar kanë thyer xhamat...

Lajmet e fundit