Tirana
clear sky
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
93 %
1kmh
0 %
Die
10 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
9 °
E diel, 29 Janar, 2023

TAG

Mateo

I riu nga Shkodra i bën portretin gjigant Mateos 8 vjeçar

Sot në familjen e Mateos, 8 vjeçarit që u vra nga Klodian Çalamani ka mbërritur një pikturë e madhe. Piktura me imazhin e Mateos duke...

I riu nga Shkodra i bën portretin gjigand Mateos 8 vjeçar

Sot në familjen e Mateos, 8 vjeçarit që u vra nga Klodian Çalamani ka mbërritur një pikturë e madhe. Piktura me imazhin e Mateos duke...

Të ulur në mes të rrugës, familjarët e 8-vjeçarit bllokojnë qarkullimin në qendër të Vlorës: Duam drejtësi për Mateon

Familjarët e Mateos, pas protestës në burgun e Vlorës, vijojnë në qendër të qytetit. Ata janë ulur në rrugë duke bllokuar qarkullimin në qendër të...

“Është i qetë”, detaje nga qëndrimi i Klodian Çalamanit në burg: Vazhdon të mbaj veshur rrobat e ngjarjes, askush nuk e ka vizituar

Familjarët e Mateso sot kanë zhvilluar protestë  para burgut të Vlorës, ku po mbahet në paraburgim edhe autori Klodian Çalamani. Gazetari Enrik Mehmeti ka dhënë...

Familjarët e Mateos që u vra nga Klodian Çalamani shkojnë para burgut të Vlorës, kërkojnë drejtësi për 8-vjeçarin

Familjarët e Mateos Vasiut, 8-vjeçarit, i cili u vra dhe  më pas u gropos nga Klodian Çalamani janë duke zhvilluar një protestë në burgun...

Frika për ndonjë sulm ndaj tij, Klodian Çalamani zhvendoset nga Burgu i Fierit, ja ku është dërguar

Vrasësi i Mateos 8 vjeçar në Fier, Klodian Çalamani, është zhvendosur mbrëmjen e sotme nga burg i Fierit, për shkak të frikës për ndonjë...

Kërkojnë dënim me vdekje për Çalamanin, familjarët e Mateos fillojnë të mbledhin firmat e peticionit në Vlorë

Familjarët e vogëlushit i cili u vra nga Klodian Çalamani në mënyrë makabre kanë filluar të mbledhin firmat për peticionin drejtuar qeverisë, ku kërkojnë...

Politikani kosovar reagon për vrasjen e Mateos: Ky engjëll i vogël ka prekur zemrat e çdo shqiptari

Behgjet Pacolli, politikan i njohur shqiptar nga Kosova, reagon për ngjarjen e rëndë që ka tronditur vendin prej tre ditësh. Pacolli thotë se vrasja...

Dora zbuluar e Mateos mbi dhe, që kërkoi ndihmë edhe kur kishte dhënë shpirt

Nga Elton Qyno Dora zbuluar e Mateos mbi dhe, që kërkoi ndihmë edhe kur kishte dhënë shpirt Kur po mbushen 48 orë, nga ekzekutimi me metoda...

“Sot në klasën e tretë mungon Mateo” ministrja Kushi reagon për vrasjen tronditëse të 8-vjeçarit në Fier

Ministri e Arsimit, Evis Kushi ka reaguar në lidhje me ngjarjen makabre të shënuar në Fier, ku u vra nga fqinji i tij Mateo...

Lajmet e fundit