Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
78 %
0kmh
0 %
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
40 °
Die
32 °
E mërkurë, 28 Korrik, 2021

TAG

mat

Lejonin ndërtimin e objekteve pa leje në Mat, procedohen penalisht kryeinspektori dhe dy ish punonjës të Inspektoriatit Vendor (Emrat)

Kryeinspektori dhe dy ish-punonjës të Inspektoriatit Vendor të Mbrojtjes së Territorit në Klos janë proceduar penalisht nga policia pasi akuzohen për lejimin e kryerjeve...

Basha në Mat dhe Bulqizë: Ndani mendjen, është masakër zgjedhore apo është fitore e Edi Ramës, nëse është fitore jap dorëheqje

Kryetari aktual i PD-së, Lulzim Basha është ndalur sot në Mat e Bulqizë, ku u ka kërkuar anëtarëve të PD-së atje votëbesimin e tyre...

Policia kap 30 vjeçarin nga Kruja duke mbjellë hashash në pyjet e Matit, e arreston dhe shpall në kërkim tre shokët e tij

Një 30 vjeçar nga Kruja është arrestuar nga Policia e Matit pasi është kapur duke mbjellë hashash në një zonë të pyllëzuar. Në kërkim...

Qëlloi me armë zjarri në ajër nga oborri i shtëpisë, arrestohet 40-vjeçari në Mat

Një 40-vjeçar është arrestuar nga policia pasi ka qëlluar me armë zjarri në ajër. Sipas njoftimit të policisë shtetasi Bujar Kurbneshi, banues në fshatin Prell,...

I plagosur me armë zjarri, i moshuari në Mat shkon në spital në orët e vona të mbrëmjen, ja çfarë dyshon policia

Një 85-vjeçar është paraqitur në spital mbrëmjen e djeshme me një plagë të shkaktuar nga armë zjarri. Bëhet me dije se shtetasi D. H., rreth...

Ushtronte aktivitetin e lojërave të fatit në kundërshtim me ligjin, procedohet penalisht pronari i lokalit në Burrel

Një 30-vjeçar është proceduar penalisht nga Policia e Matit pasi ushtronte aktivitetin e kundraligjshëm të lojrave të fatit. Sipas Policisë, shtetasi U. P.,  30 vjeç,...

PS fitoi me mbi 7.000 vota në Mat, sa kanë shpenzuar socialistët “për të blerë votuesit”?! Kreshnik Çollaku i PD thotë se janë hedhur...

“Në Mat janë harxhuar tre milionë euro për të blerë vota.” Kështu u shpreh dje Kreshnik Çollaku, kandidat fitues nga lista e PD në...

“Më dridhej babai në sy”, denoncimi i fortë i kandidatit të PD: E kishin bërë të betohej për kokë të fëmijëve, në Mat janë...

Kandidati për deputet i Partisë Demokratike në qarkun e Dibrës, Kreshnik Çollaku, ka bërë bnjë denoncim të fortë për zgjedhjet e 25 prillit.Ai tha...

Denoncimi i degës së PS në Mat: PD ka caktuar komisionerë me të shkuar kriminale

Dega e Partisë Socialiste në bashkinë e Matit ka dërguar një ankesë pranë Komisionit të Administrimit Zgjedhor nr.16 Burrel dhe Komisionit Qendror të Zgjedhjeve,...

Kultivonin bimë narkotike, arrestohet 27-vjeçari, shkon në 9 numri i të arrestuarve

Një 27-vjeçar ka rënë në prangate policisë, në vazhdimësi të operacionit të koduar “Gjoçaj”, ku më herët janë arrestuar dhe tetë persona të tjerë. Sipas...

Lajmet e fundit