Tirana
clear sky
-3.5 ° C
-3.5 °
-3.5 °
59 %
0.5kmh
0 %
Enj
7 °
Pre
9 °
Sht
10 °
Die
9 °
Hën
9 °
E enjte, 9 Shkurt, 2023

TAG

maskat

Grabitje në Klos: 5 persona me armë dhe maska hyjnë në banesë dhe marrin 9 mijë euro

Një grabitje me maska ka ndodhur pak pas mesnate në Klos. Persona të armatosur dhe të maskuar kanë grabitur një banesë. Ngjarja ndodhi rreth orës...

“Maskat” grabisin supermarketin në Sarandë, autorët vjedhin 200 mln lekë

Një supermarket ka rënë pre e një grabitje në Sarandë. Bëhet me dije se është grabitur një supermarket në lagjen nr.4 në Sarandë.  Dyshohet se...

Doktor Fauci: Nëse je i vaksinuar, lëre mënjanë maskën kur je jashtë

Drejtor i Institutit Kombëtar të Alergjisë dhe Sëmundjeve Infektive në SHBA, Dr. Anthony Fauci ka deklaruar se njerëzit e vaksinuar kundër Covid-19 nuk kanë...

Skënder Brataj jep lajmin e mirë dhe tregon kur do të hiqen maskat

Shefi i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka folur për situatën e pandemisë në vendin tonë, duke u shprehur se numri i pacientëve të shtruar...

Vijon ndëshkimi për ata që s’mbajnë maska, gjobiten qindra qytetarë, disa shoqërohen në komisariat

Policia e Shtetit vijon kontrollet dhe zbatimin e masave anticovid-19 për të gjithë ata që nuk respektojnë rregullat. Në 24 orët...

Ekspertët alarmojë: Kujdes kur hidhni maskat në tokë, marrin 450 vjet për t’u dekompozuar

Para se të hedhim maskat me të cilat mbrohemi në tokë, duhet të mendojmë me kujdes për dëmet që ky gjest i shkakton mjedisit....

STUDIMI/ Maskat anti-covid humbasin funksionin në shi, ja çfarë thonë ekspertët

Një studim i publikuar nga ‘Dailymail’ tregon sesi maskat për mbrojtjen nga koronavirusi, nuk kanë asnjë funksion mbrojtës në shi. Ka...

Manastirliu komunikon VENDIMIN më të fundit të qeverisë për COVID 19

VENDIMI I QEVERISË: Maskat ose barrierat mbrojtëse prej tekstili bëhen të detyrueshme në çdo ambient të mbyllur. Është ky komunikimi më...

MASKAT MJEKËSORE dhe të FABRIKËS, OBSH shpjegon përdorimin e tyre: KUSH, KUR dhe KU duhet t’i vendosni (VIDEO)

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka bërë apel që qytetarët të mbajnë maska mbrojtëse kur shkojnë në qendra me sghume njerëz, në mënyrë që të...

Panariti rrëzon PD-në: Maskat e skaduara mund të përdoren, ka mungesë në të gjithë botën

Ish ministri Edmond Panariti, i ftuar në Ora News ka dalë kundër deklaratave të Partisë Demokratike për maskat e përdorura, duke thënë se nuk...

Lajmet e fundit