Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
69 %
1.5kmh
0 %
Hën
26 °
Mar
35 °
Mër
37 °
Enj
39 °
Pre
38 °
E hënë, 21 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

maska

Hiqen maskat në ambientet e hapura, gazetarja nuk ia “përton” ironinë Komitetit: Pas 1 qershorit dynjaja do heqë brekët, se maskat i ka hequr...

Ditën e sotme, Komiteti Teknik i Ekspertëve vendosi masa të reja lehtësuese kundrejt koronavirusit. Një prej masave, është dhe heqja e maskës në ambjentet e...

Komiteti vendos MASAT E REJA: Zgjatet ora policore, diskot mbeten të mbyllura; grumbullimet lejohen deri në 50 persona, tifozët kthehen në stadiume

Komiteti Teknik i Ekspertëve ka lajmëruar pajk më parë masat e reja anti-Covid, në bazë të përmirësimit të situatë epidemiologjike në vend, raporton newsbomb.al....

SHBA drejt normalitetit, hiqen maskat për të vaksinuarit, Biden: Pas një viti vështirësish, kjo është një ditë e mrekullueshme për Amerikën

Amerikanët të cilët kanë marrë të dyja dozat e vaksinës anti-Covid mund të lëvizin pa paskë në shumicën e vendeve, duke shënuar kështu një...

Paralajmëron Silva Bino: E pafalshme që po neglizhohet mbajtja e maskës, studimi i fundit tregon që virusi qëndron në ajër dhe përhapet edhe në...

Shefja e Departamentit të Epidemiologjisë pranë ISHP-së, Silva Bino, ka folur ditën e sotme për situatën e pandemisë në vendin tonë, ku u shpreh...

Më në fund një lajm i mirë, mjekja e njohur tregon se kur do i heqim maskat dhe do të lëvizet lirshëm

Mjekja e njohur greke, Matina Pagoni ka dhënë një lajm shumë të mirë për të gjithë qytetarët. Ajo tha se në shtator njerëzit do...

Mendoni se jeni të sigurt? Gaboheni! Disa maska një rrezik për shëndetin tonë, ja çfarë kanë zbuluar shkencëtarët

Shkencëtarët në disa studime të bëra kanë gjetur prova se disa maska për fytyrën të cilat shiten dhe po përdoren masivisht nga qytetarët janë...

Policia gjobit 1,267 qytetarë pa maska dhe 18 të tjerë që lëviznin pas orës 22:00, ndëshkohet me 1 milion lekë edhe një lokal

Policia ka gjobitur 1267 qytetarë me nga 3,000 lekë për shkak se u konstatuan në ambiente publike duke lëvizur pa maskat mbrojtëse. ...

Qytetarët të pabindur ndaj mbajtjes së maskës, gjobiten 729 persona me nga 3,000 lekë (VIDEO)

Qytetarët shqiptarë vijojnë të jenë të pabindur ndaj rregullave të vendosura nga qeveria për parandalimin e përhapjes së koronavirusit. Policia e...

Ndalohet autobusi i mbushur me maska me logo të UÇK në Serbi, ja cili ishte destinacioni

Një autobus ku gjendeshin maska me logon e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës është ndalur sot nga anëtarë të Ministrisë së Brendshme të Serbisë në...

Nuk i rezistuan muzikës! Gjobiten me 10 milion lekë 6 pronarë lokalesh, ndëshkohen qindra qytetarë për mos mbajtjen e maskës (VIDEO)

Vijojnë ndëshkimet me gjobë në vendin tonë për personat të cilët nuk mbajnë maskë në ambientet publike. Përmes një njoftimi zyrtar,...

Lajmet e fundit