Tirana
overcast clouds
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
66 %
6.2kmh
90 %
Mar
8 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
10 °
Sht
8 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

TAG

mashtrim

Zbulohet mashtrimi: Importoi mbi 350 mijë euro mallra si “ndihma humanitare”, procedohet përfaqësuesi i firmës

Zbulohet një skemë mashtrimi me importin e mallrave në vendin tonë. Përfaqësuesi ligjor i një fime që hiqej si shoqatë humanitare është proceduar penalisht. Mësohet se...

Mashtrimi me firmat e delegatëve, Fiks Fare firmos lehtësisht formualët në foltoret e Berishës

Fiks Fare denoncoi sot parregullsitë dhe abuzimet në procesin  e mbledhjes së firmave nga ish lideri i PD-së Sali Berisha për të thirrur Kuvendin...

Michel Platini dhe Sep Blatter akuzohen për mashtrim, Prokuroria e Zvicrës zbulon abuzimet me miliona euro

Ish-presidenti i FIFA-s, Sepp Blatter dhe ish-homologu i tij i UEFA-s, Michel Platini, janë akuzuar nga Prokuroria e Zvicrës për mashtrim, pas një hetimi...

Mashtronin qytetarët me tamponë të falsifikuar, goditen dy raste në Durrës: Arrestohën disa persona, të punësuar në agjenci udhëtimi

Dy raste të falsifikimit të tamponëve anti-Covid janë godit nga Policia e Durrësit. Në pranga kanë rënë disa persona, mes tyre dhe disa persona...

Mashtronte farmacistët e rinj përmes Instragramit duke i premtuar licenca, policia kap me 10 mijë euro në dorë 31-vjeçaren (EMRI-DETAJE)

Një 31-vjeçare është arrestuar nga policia ditën e sotme gjatë një operacioni të koduar “Premtimi i rremë”. Policia bën me dije se 31-vjeçarja Suela Kapidani...

Mashtronte pronarët e karrotrecëve, arrestohet në Durrës tropojani që bënte “namin” me vjedhje (EMRI)

Një 48-vjeçar ka rënë në prangat e Policisë së Durrësit pasi mbi të rëndon akuza për vjedhje përmes mashtrimit. Burime për uniformat blu bëjnë më...

Shqiptarit i bëjnë me shenjë në autostradë se ka probleme me gomën, ndalon por e pëson keq!

E padëgjuar ndonjëherë! Njq shqiptar ka rënë pre e një mashtrimi spektakolar gjatë udhëtimit të tij përmes Serbisë. Shqiptari i Kosovës ka qenë duke udhëtuar...

I premtoi punësim në Gjermani dhe i mori para, arrestohet për mashtrim 29-vjeçarja në Tiranë

Një 29-vjeçare në Tiranë është arrestuar nga policia me akuzën e mashtrimit. Sipas njoftimit të policisë, 29-vjeçarja i ka marrë paratë shtetasit me iniciale A.K.,...

Premtonin vizë pune në Britani dhe certifikatë angleze, ‘zbërthehet’ grupi me tre persona; arrestohet 39-vjeçarja, dy të tjerë në kërkim

Policia e Tiranës ka arritur të zbërthejë një grup prej tre personash, të cilët i premtonin qytetarëve se do t’i pajisnin me viza pune...

Mashtronin për ndihma për të mitur me probleme shëndetësore, arrestohet 24-vjeçarja në Tiranë, shpallen në kërkim dy të rinj të tjerë (DETAJE)

Një vajzë ka rënë në prangat e policisë së Tiranës dhe dy të tjerë janë shpallur në kërkim pasi nëpërmejet rrjeteve sociale mashtronin se...

Lajmet e fundit