Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
76 %
4.6kmh
75 %
Die
11 °
Hën
12 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
16 °
E diel, 5 Dhjetor, 2021
spot_img

TAG

masat

Covid-19 nuk po kursen as moshat e vogla, mjekja pediatre tregon si paraqitet situata: Kemi patur rritje të rasteve, aktualisht janë 360 fëmijë që…

Mjekja pediatre Xheroxhina Kuli gjatë mbledhjes së sotme të Komitetit Teknik të Ekspertëve bëri me dije se në rradhët e të infektuarëve nga Covid-19...

“Situata e qëndrueshme”/ Komiteti nuk ndryshon masat anti-Covid

Komiteti i Ekspertëve vendosi të mbajë të pandryshuara masat e vendosura kundër pandemisë së koronavirusit në vendin tonë. Në mbledhjen e radhës ditën e sotme...

Masat e reja anti-Covid në Shqipëri, “paralizohet” Dogana e Morinës: Qindra shqiptarë të Kosovës presin të vijnë në vendin tonë

Qindra shqiptarë të Kosovës janë duke pritur në Doganën e Morinës për të ardhur në Shqipëri. Në kufi janë krijuar radhë të mëdha mjetesh,...

Masat e reja të Komitetit, Meta thirrje popullit: Vaksinohuni sa më parë! Mbani maskën dhe ruani distancën

Presidenti Ilir Meta u bën thirrje qytetarëve që të vaksinohen. Ai thotë se e rëndësishme është që të mbahet maska, të ruhet distanca dhe...

Rritja e rasteve me Covid, Qeveria mblidhet sot në orën 16.00: Pritet shtrëngimi i masave dhe orës policore

Qeveria e Kosovës, pritet të mblidhet sot në orën 16:00 për të diskutuar dhe vendosur rreth shtrëngimit të mëtejshëm të masave të reja anti-COVID...

Manastirliu jep lajmin e rëndësishëm: Ndryshon ora policore, hapen udhëtimet me Britaninë (MASAT E REJA)

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka dalë në një deklaratë për mediat, ku ka folur për masat kundër koronavirusit. Ajo ka bërë një pasqyrim të...

Komiteti Teknik: Nuk ka ndryshim të masave anti-Covid (Çfarë duhet të dini për orarin e lëvizjes dhe mësimin në gjimnaze dhe universitete)

Komiteti Teknik i Ekspertëve ka dalë sot në një konferencë për mediat, duke deklaruar se edhe pasi ka rënie të pozitivitetit të infeksionit, nuk...

Qeveria liron dorën, Manastirliu publikon masat e reja: Nga e hëna lëvizja zgjerohet në 2 orë. Ja bizneset që hapen nesër! Lehtësimet për zonat...

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastriliu bën me dije masat e reja duke nisur nga dita e nesërme. Fasha orare e lëvizjes...

‘S’do mbyllemi në shtëpi 1 vit’, Rama tregon kur do të ketë lehtësira më të mëdha dhe a ka ndikuar hapja te numri i...

Kryeminstri Edi Rama ka thënë se hapja nuk mund të jetë e menjëhershme, dhe se çdo gjë do të bëhet hap pas hapi. ...

‘Mosmirënjohësit le të shkojnë në ferr…’, Paloka për Ramën: Ja masat shpëtimtare që u morën nga zoti i shqiptarëve

Ish-deputeti demokrat, Edi Paloka ka ironizuar kryeministrin Edi Rama lidhur me deklarata e tij dhe masat që po merren për të përballuar situatën në...

Lajmet e fundit