Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
71 %
2.1kmh
0 %
Mar
25 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
30 °
E martë, 15 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

masat anti-covid

Hiqen maskat në ambientet e hapura, gazetarja nuk ia “përton” ironinë Komitetit: Pas 1 qershorit dynjaja do heqë brekët, se maskat i ka hequr...

Ditën e sotme, Komiteti Teknik i Ekspertëve vendosi masa të reja lehtësuese kundrejt koronavirusit. Një prej masave, është dhe heqja e maskës në ambjentet e...

Pëllumb Pipero jep lajmin e mirë: Në mesin e qershorit mund të arrijmë “imunitetin e tufës”, Komiteti Teknik duhet të lehtësojë masat

Mjeku infeksionist Pëllumb Pipero ka dhënë lajmin e mirë përsa i përket situatës së pandemisë në vendin tonë, pasi u shpreh se Shqiëpria do...

Vaksinimi masiv ka mbajtur nën kontroll pandeminë, Danimarka lehtëson masat anti-COVID

Vaksinimi masiv dhe me ritme të shpejta e ka ndihmuar Danimarkën që ta mbajë nën kontroll pandeminë.Tashmë autoritetet kanë vendosur të lehtësojnë masat, duke...

“Tortura” e kufizimeve drejt fundit, nga nesër Shqipëria heq orën policore?!

Mesa duket kufizimeve anti-Covid po i vjen fundi. Sipas burimeve të ndryshme për media thuhet se duke filluar nga dita e nesërme nuk do...

“Situata në Shqipëri është në përmirësim”, Komiteti deklaratë për masat anti-Covid: ‘Aktivizohet’ përsëri karantina; gjimnazistët kthehen në klasa

Komiteti Teknik i Ekspertëve vendos që Shqipëria të aplikojë përsëri karantinën e deytureshme, për të gjithë personat që vijnë nga Maqedonia e Veriut dhe...

Komiteti i Ekspertëve merr vendimin E RËNDËSISHËM për maturantët, çfarë do të ndodhë me masat e tjera

Komiteti Teknik i Ekspertëve vendos që maturantët të rikthehen në mësim në shkollat e tyre. Vendimi është marrë sot në mbledhjen e grupit të...

Lajmet e fundit