Tirana
few clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
1kmh
20 %
Mar
28 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
26 °
Sht
29 °
E martë, 21 Shtator, 2021

TAG

masat anti Covid

Radhë të gjata në aeroportin e Rinasit, qytetarët nuk respektojnë masat anti-COVID

Qindra qytetarë qëndrojnë në radhë në sportelet e aeroportit të Rinasit. Në pamjet e siguruara nga Euronews Albania shfaqen qytetarë të kombësive të ndryshme që...

A do të ketë muzikë pas orës 23:00? Flet Brataj: Bishti i pandemisë, vala e katërt do të jetë në shtator, lokalet tona…

Kreu i Urgjencës Kombëtare Skëndër Brataj foli për masat anti-Covid-19, duke u shprehur se ato do të vijnë duke u lehtësuar gradualisht. Ai komentoi edhe...

Hapen baret e restorantet, Britania e Madhe “merr frymë” lehtësohen masat anti-Covid

Britania e Madhe do të hedh një hap të rëndësishëm për të rikthyer jetën e qytetarëve në normalitet. Nga e hëna më 17 maj,...

“Të kërcënuar” nga mutacioni i koronavirusit, OBSH kundër lehtësimit të masave: Është një sfidë e madhe, situata e Indisë mund të ndodhë kudo

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka paralajmeruar se të gjitha vendet nuk duhet të lehtësojnë masat e vendosura për parandalimin e Covid-19 pasi situata e...

Qeveria lehtëson masat për parandalimin e Covid, duke filluar nga data 12 prill “dritë jeshile” për pub-et

Dyqanet jo thelbësore do të rihapen dhe pub-et do të fillojnë të shërbejnë në ambiente jashtë duke filluar nga data 12 prill, ky është...

Lajmet e fundit