Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
37 %
1kmh
0 %
Enj
20 °
Pre
19 °
Sht
18 °
Die
19 °
Hën
15 °
E enjte, 23 Mars, 2023

TAG

Masakra e Coles

I përfshirë në masakrën e Çoles, arrestohet i shumëkërkuari Ani Begaj në Vlorë

Është arrestuar nga policia e Vlorës, i shumëkërkuari Ani Begaj, i akuzuar për maskrën e Çolës 7 vite më parë, ku mbetën të vrarë...

4 të shoqëruar për ekzekutimin e 35 vjeçarit në Vlorë, Policia gjen një kallashnikov brenda makinës së braktisur

4 persona janë shoëruar nga Policia e Vlorës për ekzekutimin e ndodhur në orët e vona të mbrëmjes së djeshme në qytetin bregdetar, shkruan...

Masakra e Çoles, Gjykata Kushtetuese kthen çështjen për rishqyrtim (Pranohet kërkesa e 3 të akuzuarve)

Gjykata Kushtetuese rikthen për rishqyrtim dosjen e masakres së “Çoles”. Gjykata ka vendosur të pranojë  kërkesën e tre të akuzuarve për rishqyrtim...

Gjykata e Lartë lë në fuqi vendimin e Apelit për të dënuarit e masakrës së Çoles, sot u pezulluan dy prokurorë

Gjykata e Lartë ka lënë në fuqi vendimin e Gjykatës së Apelit për të dënuarit e masakrës së Çoles në Vlorë, ku në prill...

Letra që iu dorëzua Nishanit: Fëmijët po na i vrasin për të dytën herë. Kryeprokurori Llalla shkarkon sot Artur Selmanin dhe Alma Muçën

Kryeprokurori Adriatik Llalla ka marrë sot vendimin për të pezulluar nga detyrua dy prokurorët Artur Selmanin dhe Alma Muçën, të cilët kishin në dorë...

‘Masakra e Çoles’, pezullohen dy prokurorë, kërkuan anulimin e dënimeve të përjetshme dhe me 35 vite burg për tre autorët

Prokuroria e Përgjithshme ka pezulluar nga detyra dhe ka nisur hetimet për dy prokurorë. Prokurori i Përgjithshëm, Adriatik Llalla pezulloi nga...

Lajmet e fundit