Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
94 %
1kmh
0 %
Mër
24 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
28 °
Die
31 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021

TAG

masakara e srebenices

“Më lidhën në një tavolinë, qafa dhe gjoksi ishin blu nga mavijosjet”, 26 vjet nga masakra, gruaja tregon tmerrin e Srebrenicës

Në korrik 1995, Devla Ajsiç ishte vetëm 21 vjeçe dhe ishte tre muaj shtatzënë. Në prag të 26 vjetorit të masakrës së Srebrenicës që...

Lajmet e fundit