Tirana
light rain
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
100 %
0.5kmh
100 %
Mar
11 °
Mër
18 °
Enj
18 °
Pre
19 °
Sht
19 °
E martë, 21 Mars, 2023

TAG

masa

Aksidenti tragjik në Tempi, Greqia njofton masa mbështetëse për familjarët e viktimave dhe për të plagosurit

Greqia ka njoftuar masa mbështetëse për familjarët e viktimave dhe të plagosurve në aksidentin e trenit në Tempe. Qeveria ka njoftuar përmes masave një...

Policia shton masat gjatë fundjavës: Makinat inteligjente dhe radarët automatikë në çdo rrugë

Policia e Shtetit do të intensifikojë masat gjatë fundjavës, duke marrë parasysh se fluksi i lëvizjeve është më i lartë në fundjavë, kryesisht në...

Protesta e PD para Kuvendit, 1 mijë efektivë policie në gatishmëri, vendosen dhe autobotë me ujë

Policia e shtetit është vënë në gatishmëri edhe sot, pasi PD ka njoftuar protestë para Parlamentit me nisjen e seancës plenare. Bëhet me dije se...

Policia del në terren për festa: Kontrolle ndaj personave të skeduar, patrulla shtesë jashtë bankave dhe monitorim i rrugëve me radarë

Policia e Shtetit ka marrë një sërë masash shtesë, për të siguruar mbarëvajtjen e festave dhe për të parandaluar ngjarjet kriminale dhe ato rrugore,...

Goditi me grusht Sali Berishën, Gert Shehu lihet në burg, flet avokati: Kërkuam shtrim në spital për shkak të gjendjes së tij mendore

Gjykata ka dhënë masën “arrest me burg” për 31-vjeçarin, Gert Shehu, i cili më 6 Dhjetor sulmoi me grusht kryetarin e Partisë Demokratike, Sali...

Kundër masave Covid, qytetarët ngrihen në protestë në Kinë, kërkojnë dorëheqjen e presidentit Xi Jinping

Protestat kundër masave të rrepta Covid në Kinë janë përhapur në një natë të dytë dhe janë përhapur në qytetet më të mëdha. Demonstruesit u...

Emigrantët shqiptar bëhen problem, Britania nis hartimin e një plani për t’i dëbuar brenda disa ditëve

Emigratët e paligjshëm, ku shumica janë shqiptarë është bërë një problem serioz për Britaninë. Mediat britanike shkruajnë se ministrat po punojnë për të hartuar...

U filmua duke dhënë 100 dollarë për një votë, dënohet me 1 vit burg ish-kandidati për deputet

Gjykata e Posaçme ka dhënë masën “arrest me burg” për ish kandidatin për deputet nga rradhët e LSI-së, Etjon Joka. Joka është dënuar me 1...

Presidenti Meta reagon për sulmin kibernetik: Kompromenton punën e shtetit, të merren masa të menjëhershme

Presidenti Ilir Meta thotë se situata e krijuar pas bllokimit të sistemeve qeveritare nga sulmet kibernetike, është tepër e rëndë dhe krijon vështirësi të...

“Plumbi i artë”/ Apeli i GJKKO lë në fuqi “burgun” për miqtë e Nuredin Dumanit

Gjykata e Apelit të Posaçëm Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar në kuadër të operacionit “Plumbi i arrtë” ka lënë në burg 6 nga...

Lajmet e fundit