Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
27 %
6.2kmh
0 %
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
27 °
Hën
27 °
Mar
29 °
E premte, 20 Maj, 2022

TAG

martin camaj

Historiani Erald Kapri ironizon Ramën: Merr atributet se solli eshtrat e Mit’hat Frashërit, por në Parlament thotë që komunistët ishin në anën e duhur...

Historiani Erald Kapri ka marrë pjesë në aktivitetin për hapjen e dosjes së Sigurimit të shtetit për shkrimtarin Martin Camaj, e organizuar në Pallatin...

Akuzat ndaj Martin Camajt si spiun i huaj, Rama shpërthen ndaj Auron Tares: Shkurtabiqë të pashërueshëm që emrin s’do ua mbajnë mend as nipërit...

Kryeministri Edi Rama nga tryeza e mbledhur në Pallatin e Brigadave nuk i ka kursyer akuzat dhe kritikat për interpretimin e dosjes së Martin...

Hapja e dosjes së Martin Camajt, flet Rama: Nuk e lanë rehat as në botën tjetër, këta studiues ‘ASKUSH’ që shfaqen si ‘DIKUSH’

Në Pallatin e Brigadave po mbahet një tryezë për hapjen e dosjes së Martin Camajt, ku i pranishëm është edhe kryeministri Rama. ...

FOTO/ Gjama mbi petkat (kostumin) e Martin Camajt në vitin 1992!

Shkruar nga Gjon NEÇAJ, publicist Martin Camaj, shkrimtari dhe albanologu i shquar shqiptar që kaloi një pjesë të mirë të jetës...

‘Furtuna’ e Auron Tares për Camajn e Koliqin, Kryetarja e Autoritetit të Dosjeve: Firmosa urdhrin për hetim administrativ

Gentiana Sula, kryetare e Autoritetit për Informim mbi Dosjet e Sigurimit të Shtetit, firmos urdhrin për nisjen e hetimit lidhur me verifikimin e praktikës...

Debati për Camajn e Koliqin, Auron Tare replika të forta me Ndrecën: Mbërriti në Romë dhe ndryshoi mbiemrin…

Studimi i fundit i Auron Tares nën titullin “Dritëhije në Histori” për dy figura qendrore të kulturës shqiptare Martin Camaj dhe Ernest Koliqi ka...

Sot 27 vite nga vdekja e shkrimtarit dhe albanologut shqiptar, Martin Camaj

Sot bëhen 27 vite nga vdekja e shkrimtarit dhe albanologur shqiptar, Martin Camaj. Veprimtaria letrare  e Camajt në harkun 45 vjeçar...

E dënuar për shfrytëzim prostitucioni, flet mbesa e Martin Camaj: Më ka kërcënuar bashkëshorti, fëmijët në rrezik

Vera Camaj, mbesa e shkrimtarit të njohur Martin Camaj, ka rrëfyer nga Gjermania ku ka aplikuar për azil, vështirësitë që ka kaluar pas kryerjes...

Lajmet e fundit