Tirana
overcast clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
87 %
2.1kmh
90 %
Hën
10 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
11 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

TAG

marreveshje

144.5 milionë euro për ujësjellësin në kryeqytet, Ahmetaj jep lajmin e mirë: E firmosëm marrëveshjen, banorët e Tiranës do të kenë 24 orë ujë

Ditën e sotme zëvëndës kryeministri Arben Ahmetaj së bashku me zëvëndës Presidentin e Bankës Europiane të Investimeve, Lilyana Pavlova dhe Kryetarin e Bashkisë Erion...

FOTOJA zyrtare e takimit të qeverive Shqipëri-Kosovë

Ditën e sotme në qytetin e Elbasanit po zhvillohet mbledhja e 7 e përbashkët e dy qeverive, ndërsa mbledhja e parë u zhvillua më...

Mbyllet greva e urisë në burgun e Peqinit, pritet shqyrtimi i kërkesave të të dënuarve

Të dënuarit e burgut të Peqinit kanë vendosur që të mbyllin grevën e urisë në të cilën ishin futur prej disa ditësh. Grupi i negociatorëve...

Pas dakordësisë në Parlament, Meta dekreton marrëveshjen me kompaninë Pfizer për vaksinat

Presidenti i vendit Ilir Meta ka dekretuar ligjin për marrëveshje me Pfizer për vaksinat. Marrëveshja mes kompanisë Pfizer dhe Ministrisë së Shëndetësisë, ministrit të...

Berisha përshëndet marrëveshjen për targat, “kërcënon” Vuçiçin: Mos luaj me paqen dhe shqiptarët në rajon!

Ish-kryeministri Sakli Berish ka përshëndetur marrëveshjen e arritur në Bruksel mes Kosovës dhe Serbisë për çështjen e targave. Përmes një postim në Facebook, Berisha i...

Haradinaj ngre dyshime: Të publikohet teksti i marrëveshjes për targat! Ka disa pika të papranueshme për Kosovën

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka kërkuar nga Qeveria sqarime për marrëveshjen e arritur sot në Bruksel me Serbinë për...

Pas arritjes së marrëveshjes për targat, Lajçak dhe Escobar drekojnë në Bruksel (FOTO)

I dërguari i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak është takuar me të dërguarin e SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar në Bruksel. Gjatë këtij...

Sali Berisha “nuk bën mbrapa”: Jam pjesë e Grupit të PD, vendimi i djeshëm është nul! Ju garantoj se ka marrëveshje Rama-Basha

Ish-kryeministri Sali Berisha ka marrë pjesë në ceremoninë zyrtare të nisjes së punimeve të Kuvendit të Shqipërisë. Pas seancës, ai ka bërë një tjetër...

Albin Kurti: Si mund të kemi marrëveshje me Serbinë kur familjet kosovare nuk kanë eshtrat e 1630 qytetarëve?

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti gjatë vizitës së tij ditën e sotme në ISHKP ka folur edhe mbi takimin që zvëndësi i tij Besnik...

Një vit nga marrëveshja në Shtëpinë e Bardhë:  Çfarë zbatuan Kosova dhe Serbia deri tani

Sot mbushet  një  vit që kur Kosova dhe Serbia nënshkruan një dokument zotimesh në Shtëpinë  e Bardhë , me ndërmjetësim të presidentit të atëhershëm...

Lajmet e fundit