Tirana
clear sky
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
88 %
0.5kmh
0 %
Mër
14 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
23 °
Die
22 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

TAG

marreveshja

Oerd Bylykbashi zbulon marrëveshjen që Basha ka bërë me Ramën: Për zgjatjen e afateve të vettingut, do shtohen disa bashki në hartë

Deputeti i PD Oerd Bylykbashi, ka zbuluar marrëveshjen që kreu i PD Lulzim Basha ka bërë me kryeministrin Edi Rama. Sipas tij, Rama i...

“Disa pika janë të papranueshme”, Ramush Haradinaj kundër marrëveshjes Kosovë-Serbi

Kryetari i Aleancës për Ardhëmrinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka reaguar në lidhje me marrëveshjen e arritur në Bruksel mes Serbisë dhe Kosovës për...

Lulzim Basha përshëndet marrëveshjen Kosovë-Serbi për targat: Hap i rëndësishëm, BE dhe SHBA të gjejnë zgjidhje të përhershme

Kreu i PD Lulzim Basha përshëndet marrëveshjen e arritur mes Kosovës dhe Serbisë për reciprocitetin e targave. Basha thotë se PD e mirëpret këtë...

Marrëveshja në Bruksel, Albin Kurti: Tani fillon epoka kur Serbia nis e mësohet me reciprocitet, kushtet Vuçiçit nuk iu plotësuan

Kryeministri Albin Kurti ka reaguar së fundmi në lidhje me marrëveshjen e arritur në Bruksel mes Serbisë dhe Kosovës për targat. Përmes një postimi në...

Pas arritjes së marrëveshjes Kosovë-Serbi, reagon për herë të parë Vuçiç: Jam i kënaqur, trupat serbe do fillojë të largohen në orën 16:00 më...

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka reaguar për herë të parë pas arritjes së  marrëveshjes lidhur me tensionet që ishin krijuar në veri të...

Arrihet marrëveshja për targat mes Kosovës dhe Serbisë, zv.kryeministri Bislimi: Do të punohet për zgjidhje të përhershme për lëvizjen e lirë të mjeteve

Zv.kryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi, pas takimit të zhvilluar në Bruskel, ka thënë për mediat se është arritur te një draft final për reciprocitetin...

Firmoset marrëveshja në Uashington: Shqipëria dhe Amerika, do bashkëpunojnë për tregtimin e paligjshëm të objekteve kulturore

Shqipëria dhe Amerika kanë nënshkruan sot një “Marrëveshje Dypalëshe për Pasuritë Kulturore” që synon të pengojë tregtimin e paligjshëm të objekteve kulturore mes dy...

Çuçi dhe minsitrja britanike firmosin marrëveshjen në Tiranë: Shqiptarëve që u ndalohet hyrja dhe qëndrimi në Angli, do kthehen pas

Ministrja e Brendshme e Britanisë Priti Patel, ka firomsur një marrëveshje të re me Shqipërinë, me homologun e saj Bledi Çuçi, për të shpejtuar...

100 pacientë do të trajtohen FALAS në Turqi, zbardhen detaje nga marrëveshja e firmosur në Turqi

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka firmosur një marrëveshje me Ministrin e Shëndetësisë së Turqisë, Fahrettin Koca. Marrëveshja ka si qëllim...

Zbardhet marrëveshja Kosovë-Serbi: Nga ndërtimi i autostradës dhe hekurudhës tek ndalimi i fushatës së mosnjohjes nga Serbia (DOKUMENTI I PLOTË)

Është publikuar dhe zbardhur dokumenti i marrëveshjes midis Kosovës dhe Serbisë. Dokument ky i nënshkruar nga kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti,...

Lajmet e fundit