Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
1.5kmh
0 %
Mar
34 °
Mër
36 °
Enj
36 °
Pre
33 °
Sht
30 °
E martë, 9 Gusht, 2022

TAG

Marreveshja Rama Basha

“Ishte e turpshme”, Meta kujton marrëveshjen Rama-Basha: Ishte ditë e errët e pluralizmit politik, pjesë e skenarit dhe djegia e mandatit

Presidenti Ilir Meta në një konferencë i është rikthyer edhe një herë marrëveshjes Rama-Basha, 17 majin e vitit 2017. Meta tha se ishte një marrëveshje...

KRIZA POLITIKE/ A është kjo marrëveshja që do firmosin Rama- Basha? (RASTI MAQEDONAS dhe RASTI GREK)

Politika shqiptare vazhdon të jetë në krizë. Pavarësisht protestave të vazhdueshme apo lëvizjeve për të krijuar një opozitë të re, opozita...

5 momentet kyçe të 2017-ës që dominuan skenën e politikës shqiptare

Pas votëbesimit absolut që mori Partia Socialiste duke arritur ta formojë e vetme qeverinë, të gjithë menduan më pak “kokëçarje” për kryeministrin Rama....

Akuza e rëndë për Bashën dhe Ramën: Kanë marrëveshje të fshehtë, vranë shpresën te shqiptarët

Ish-kryetarja e Parlamentit Jozefina Topalli në një intervistë për “studio e hapur” news 24 ka folur për gjendjen e Partisë Demokratike. ...

Basha rrëzoi marrëveshjen, Rama tregon shqetësimin e tij sa hap dhe mbyll sytë

Kreu i qeverisë Edi Rama, ishte i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Top Story”, ku ka folur për shumë nga çështjet e aktualitetit...

Rama flet për paktin me Opozitën, ky është momenti kur Basha prishi marrëveshjen

Kryeministri Rama ishte i ftuar ditën e sotme në një intervistë për RTSH 1 me Lutfi Dervishin, ku ndër të tjera ka folur edhe...

Largohet edhe drejtori teknik i AZHBR, kush është gruaja që i merr detyrën me urdhër të Ramës

Largohet nga detyra drejtori teknik i Agjensisë së Zhvillimit Bujqësor e Rural Fadil Shahini pas 40 ditësh qëndrimi. Në krye të...

Basha zbulon detaje të reja mbi marrëveshjen me Ramën: Çfarë më ndodhi që javën e parë

Lulzim Basha vijon turin e takimeve me demokratët e Tiranës në zonën e Vorës, Kombinatit, Kasharit, Dajtit e Farkës. Basha tha se...

Lajmet e fundit