Tirana
scattered clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
1kmh
40 %
Mër
16 °
Enj
16 °
Pre
18 °
Sht
16 °
Die
15 °
E mërkurë, 7 Dhjetor, 2022

TAG

marreveshja e detit

“Kaluam protokollet për anëtarësimin e Suedisë dhe Finlandës”, ministrja Xhaçka flet për NATO-n, emigrantët në Greqi dhe Marrëveshjen e Detit

Ministrja e Jashtme Olta Xhaçka, ka njoftuar sot se Këshilli i Ministrave ka miratuar protokollet për anëtarësimin e Suedisë dhe Finlandës në NATO. Ajo...

“Zgjerohemi me 12 milje”, dekreti i Greqisë shkon në gjykatën më të lartë për kontroll ligjor

Greqia ka vendosur që t'i shkojë deri në fund zgjerimit me 12 milje në detin Jon, pavarësisht mosmarrëveshjeve me Shqipërinë për këtë çështje. ...

Marrëveshja e Detit, Berisha: Pala shqiptare s’ka paraqitur draft, Greqia nuk duhet të zgjerohet me 12 milje

Ish kryeministri Sali Berisha deklaron se marrëveshja e ndarjes së detit mes Greqisë dhe Shqipërisë është antikushtetuese pasi sipas tij, që në takimin e...

Deklarata e Presidentit për marrëveshjen me Greqinë, Manjani kundër Metës: S’ka pse të fshihet…Kaq i kërkohet të bëjë! (E PLOTË)

Ish ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka dalë kundër presidentit Meta që sipas këtij të fundit marrëveshja e detit me Greqinë duhet të kalojë...

Marrëveshja e detit, Shpëtim Idrizi i shqetësuar: Ja frika ime më e madhe

Marrëveshja e detit me Greqinë vazhdon të mbetet ndër temat aktuale më të diskutuara momentalisht, kjo edhe për shkak të negociatave që po bëhen...

Tre negociatorët grekë për Detin, zbuloni cilët janë

Greqia është angazhuar maksimalisht për negociatat me Shqipërinë për çështjen e kufirit detar, duke zgjedhur ekspertët më të njohur në vendin fqinj. ...

Marrëveshja e Detit, zhvillohet raundi i parë i bisedimeve Shqipëri-Greqi

Kanë nisur sot bisedimet e grupit të negociatorëve mes Shqipërisë dhe Greqisë për kufizimin e zonave detare. Ministria shqiptare e Punëve të...

Murati: Greqia interes për miliarda kub naftë dhe gaz nën detin Jon

Gazetari Erl Murati i ftuar në emisionin "360 Gradë" në Ora News, thotë se është vërtetuar në nën det ka miliarda kub gaz dhe...

Autorizimi për Detin, Meta: Jemi shumë afër përmbylljes së një platforme serioze

Presidenti Ilir Meta, i ftuar në realstory ka dhënë detaje për bisedimet me MEPJ për dhënien e plotfuqishmërisë për negociimin e marrëveshjes së Detit...

Kërkesa e Metës për negociatat me Greqinë, reagon ministria e Jashtme: Jemi përgjigjur

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme konfirmon se është përgjigjur të gjitha kërkesave të Presidentit të Republikës, Ilir Meta për plotfuqi lidhur me...


Lajmet e fundit