Tirana
overcast clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
71 %
5.7kmh
90 %
Hën
12 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
14 °
Pre
10 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

TAG

marreveshja detare

Zaganjori mund të mos e kalojë VETTINGUN, gazetari nxjerr VENDIMIN e MADH të gjykatësit që ‘shpëtoi’ Shqipërinë

Xhezair Zaganjori, kreu i Gjykatës së Lartë është përballur dje me Komisionin e Pavarur të Kualifikimit për t’ju nënshtruar procesit të rivlerësimit në kuadër...

MARRËVESHJA DETARE/ Mbyllet raundi i tretë i bisedimeve me Greqinë, ministria e Jashtme jep informacion

Ministrja e Jashtme e Ditmir Bushatit jep informacion për raundin e tretë të bisedimeve për delimitimin e zonave detare midis Shqipërisë dhe Greqisë. ...

“Do të zgjerojmë hapësirat detare”, ministri grek ÇUDIT me deklaratën e fundit

Në valën e bisedimeve mes Shqipërisë dhe Greqisë për shtrirjen detare, një deklaratë e papritur ka ardhur nga ministri grek i Mbrojtjes, Panos Kammenos....

Marrëveshja detare me Greqinë, mbyllet raundi i dytë i bisedimeve

Raundi i dytë i bisedimeve me Greqinë në lidhje me marrëveshjen e përcaktimit të kufinjve detar mes dy vendeve është mbyllur ditën e sotme....

Lajmet e fundit