Tirana
overcast clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
87 %
2.1kmh
90 %
Hën
10 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
11 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

TAG

mark zuckerberg

ZYRTARE/ Ndryshon emri i FACEBOOK, Mark Zuckenberg zbulon si do të quhet

CEO i Facebook Mark Zuckenberg, njoftoi mbrëmjen e sotme se emri i ri i rrjetit social më të përdorur do të jetë META. Ky...

Mark Zuckerberg dëshiron të kthejë Facebook-un në një “hapësirë virtuale të përbashkët” në internet

Mark Zuckerberg ka paraqitur vizionin e tij për të shndërruar “Facebook-un” nga një rrjet i mediave sociale, në një "kompani metaverse" në pesë vitet...

I mbylli Facebook-un dhe Instagram-in, Donald Trump “kërcënon” Zuckerberg-un: Kur të bëhem prapë President, nuk do të…

Dje kompania e Facebook dhe Instagram mori vendimin që të bllokojë nga rrjetet sociale, edhe për dy vite të tjera Presidentin Donald Trump. Ai...

Facebook i shtyu bllokimin me 2 vjet, reagon ashpër Donald Trump: Kjo është fyerje e madhe për miliona qytetarë që më votuan

Ish-presidenti i Amerikës, Donald Trump u ndalua të kishte akses në platformën e Facebook dhe Instagram, pas sulmit të 6 janarit në Kapitol. Trump...

Hakerat “zbërthejnë” Mark Zuckerberg, i vjedhin të dhënat e 553 milionë përdoruesve të Facebook madje dhe numrin e tij të telefonit

Numri i telefonit të Zuckerberg është midis të dhënave personale të vjedhura nga 553 milion përdorues të Facebook, të cilat janë postuar në internet...

Covid-19, Zuckerberg: 100 milionë dollarë për gazetarët dhe mediat, po punojnë në kushte të vështira

Themeluesi i rrjetit social Facebook, Mark Zuckerberg, ka deklaruar se po investohet 100 milionë dollarë në një fond të ri që përkrah gazetarët, kryesisht...

Zbulohet biseda e Ramës me themeluesin e Facebook, Mark Zuckerberg! Njerëzit shpërthejnë me komente

E kaluara e dhimbshme e Shqipërise duket se ka qenë biseda e kryeministrit Edi Rama me themeluesin e Facebook, Mark Zuckerberg, gjatë samitit të...

Sot në 35-vjetorin e Mark Zuckerberg, ditëlindje ‘pa tortë dhe qirinjë’ për bashkëthemeluesin e ‘Facebook’

Nga Albert Vataj Ditë jo të mira për Mark Zuckerberg, një prej themeluesve të Facebook. Ai sot mbush 35 vjeç, me...

‘Facebook’ bën gafën e madhe, rrezikon kodet miliona përdoruesve

Sipas New York Times nga zyrat qendrore të Facebook në San Francisco është përhapur lajmi se kompania e ‘Facebook’ ruajti në një faqe sensitive...

FACEBOOK gati të ngrejë një ‘dhomë lufte’, zbuloni ARSYEN MADHORE

FACEBOOK ka vendosur të ngrejë një “dhomë lufte” në zyrat në Kaliforni si pjesë e planit të vet për të shmangur rrezikun e përsëritjes...

Lajmet e fundit