Tirana
clear sky
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
37 %
2.6kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
11 °
Sht
11 °
Die
9 °
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

TAG

Mark Rutte

Kufizim për lëvizjet, baret e restorantet, ky vend europian drejt një “lockdown” pas rritjes së infektimeve nga Covid-19

Kryeministri i Holandës Mark Rutte ka njoftuar bllokimin e parë të pjesshëm me tre javë kufizime për dyqanet, sportin dhe supermarket për shkak të...

Çfarë nuk shkoi mirë? Një ditë pas vizitës së kryeministrit Rutte në Tiranë, mediat në Holandë mbushen me lajme për shqiptarët

Kryeministri i Holandës Mark Rutte, vizitoi dje Tiranën dhe bashkë me homologun shqiptar Edi Rama u angazhuan për të intensifikuar luftën kundër krimit të...

“Oh kjo është zyra jote?”/ Rama i tregon homologut vendin e punës, Mark Rutte “mahnitet” nga arredimi dhe pikturat shumëngjyrëshe

Kryeministri Edi Rama ka shoqëruar homologun Mark Rutte në zyrën e tij në kryeministri. Përmes një postimi në Facebook, ai shkruan se zyra e...

Rama çon homologun holandez Mark Rutte në kantierin e Piramidës, ja çfarë i tregon

Kryeministri Edi Rama ka shoqëruar homologun Mark Rutte në kantierin e Piramidës, ku po ndërtohet qendra e teknologjisë digjitale më e madhe në rajon....

Rama për situatën në Ballkan: S’besoj se jemi në prag lufte, por këto janë simptoma të rrezikshme

Kryeministri Edi rama së bashku me kryeministrin e Holandës, Mark Rutte kanë mbajtur një konferencë të përbashkët. Rama është pyetur nga gazetarët për tensionet në...

“Pse ndryshove mendje për anëtarësimin 3 muaj pas zgjedhjeve?” Rutte: Shqipëria ka bërë progres në këto vite nën udhëheqjen e Ramës

Kryeministri i Holandës Mark Rutte dhe kryeministri Edi Rama po mbajnë një konferencë të përbashkët. Nga gazetarët Rutte është pyetur se përse ndërroi mendje vetëm...

Shqipëria dhe Holanda angazhohen për luftën kundër krimit të organizuar, kryeministri Rutte: Tirana ka bërë përparim, për hapjen e negociatave

Kryeministri Edi Rama dhe homologu i tij holandez Mark Rutte janë duke mbajtur një konferencë në Tiranë. Rama ka thënë se me kryeministrin Rutte...

Kryeministri Rutte mbërrin në Tiranë, pritet me ceremoni shtetërore, pas vizitës në Shqipëri, niset drejt Maqedonisë së Veriut

Kryeministri Mark Rutte ka mbërritur në Tiranë dhe është mirëpritur nga Kryeministri Edi Rama me një ceremoni shtetërore. Rama para se të hyjnë në kryeministri...

Kryeministri i Holandës vizitë zyrtare sot në Tiranë, fokusi i takimit (Agjenda)

Kryeministri i Holandës, Mark Rutte ditën e sotme do të zhvillojë një vizitë zyrtare në Shqipëri. Rutte do të pritet nga një ceremoni zyrtare në...

Takim me Ramën dhe vizitë në ambientet e Piramidës, zbardhet agjenda e kryeministrit holandez Mark Rutte që viziton nesër Shqipërinë

Kryeministri i Holandës Mark Rutte do të vizitojë Shqipërinë ditën e nesërme, në kuadër të një turi që do të zhvillojë në Ballkanin Perëndimor. Ndërkohë,...

Lajmet e fundit