Tirana
light rain
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
67 %
4.1kmh
40 %
Die
13 °
Hën
16 °
Mar
16 °
Mër
16 °
Enj
17 °
E diel, 4 Dhjetor, 2022

TAG

Mark Rutte

Rama përkrah propozimin e Macron: Komuniteti Politik Europian është ide e mirë, vendi ku të gjendet një zgjidhje

Kryeministri Edi Rama, së bashku me kryeministrin holandez Mark Rutte, kanë dalë në krah të Komunitetit Politik Europian, të propozuar nga presidenti francez Emmanuel...

Edi Rama dhe Mark Rutte i Holandës, prezantojnë më 6 tetor projektin e Komunitetit të Ri Politik Europian, para gjithë vendeve të BE

Kryeministrat Edi Rama dhe Mark Rutte, do të prezantojnë më datë 6 tetor një projekt të përbashkët Pragë, i quajtur Komuniteti i Ri Politik...

Holanda i del në krah Ukrainës, kryeministri Rutte: Lufta mund të zgjasë por ne s’mund të rrimë duarkryq, do t’iu mbështesim

Kryeministri holandez Mark Rutte u takua me presidentin ukrainas, Volodomyr Zelensky, këtë të hënë në Kiev. Ai i tha Zelenskyt se vendi i tij...

Kryeministri holandez për herë të parë në Kiev, i drejtohet popullit të tij: Shikoni pas meje, kjo është arsyeja pse po e ndihmojë Ukrainën

Kryeministri holandez Mark Rutte, ka vizituar Kievin për herë të parë që kur Rusia nisi pushtimin e fqinjit jugor mëngjesin e 24 shkurtit. Në...

Gjendet burimi i madh i naftës në vend, Shell kërkon ndihmën e kryeministrit hollandez, Balluku: Ia thanë Rames në tryezë…

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku konfirmoi informacionin se Shell ka gjetur naftë dhe gaz në malin e Shpiragut në Berat. Balluku u shpreh...

Rutte: Mbështesim Shqipërinë dhe Maqedoninë për hapjen e negociatave, propozimi francez zgjidh ngërçin

Kryeministri i Holandës, Mark Rutte gjatë konferencës së përbashkët për mediat në Amsterdam me kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama, tha se vendi i tij...

Ballkani i Hapur, kryeministri Rutte: Ndihmon për integrimin në BE. Drejtuesi me më shumë përvojë në rajon është ky burrë që ka ditëlindjen sot

Kryeministri i Holandës, Mark Rutte mbështet nismën e “Ballkanit të Hapur” duke thënë se është një nismë që do të ndihmojë vendet e Ballkanit...

Kryeministri i Holandës komplimenton Ramën: E kam mik prej vitesh, sot feston 58-vjetorin por nuk e tregon fare!

Kryeministri Edi Rama dhe homologu i tij holandez Mark Rutte janë duke mbajtur një konferencë të përbashkët për media. Në nisje të konferencës, kryeministri Rutte...

“Ukraina jo në BE para Ballkanit”, Rutte: Nëse anëtarësojmë Kievin, zhgënjehet Shqipëria

Kryeministri i Holandës Mark Rutte, ka kundërshtuar anëtarësimin e Ukrainës në Bashkimin Evropian, përmes procedurave të përshpejtuara. Sipas tij, nëse BE anëtarëson Ukrainën, atëhere do...

Kufizim për lëvizjet, baret e restorantet, ky vend europian drejt një “lockdown” pas rritjes së infektimeve nga Covid-19

Kryeministri i Holandës Mark Rutte ka njoftuar bllokimin e parë të pjesshëm me tre javë kufizime për dyqanet, sportin dhe supermarket për shkak të...


Lajmet e fundit