Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
82 %
1kmh
0 %
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
25 °
Hën
26 °
E enjte, 6 Tetor, 2022

TAG

Mark Marku

Mark Marku: Si mund të mendosh që Berisha do sjellë demokracinë?! Në PD modeli i nënshtrimi ndaj liderit është kultivuar që nga ’92

Pedagogu dhe analisti Mark Marku, flet për situatën e krijuar në PD pas marrjes së drejtimit të partisë nga ish-kryeministri Sali Berisha. Sipas tij,...

Ndërhyrje delikate në zemër, qeveria jep 10 milionë lekë për kurimin e Mark Markut

Këshilli i Ministrave ka firmosur një dokument për të dhënë një ndihmë financiare prej 10 milionë lekësh të vjetra për kurimin e analistit dhe...

PLAS NË EMISION/ Marku nuk përmbahet ndaj Gjatës dhe Bylykbashit: Jeni një M*T dhe hani M*TIN tuaj! Sulmon Bashën se s’të bëri deputet (DEBATI)

Debat i ashpër në emision, mes profesorit Mark Marku, Çlirim Gjatës dhe deputetit demokrat Oerd Bylykbashi, teksa po diskutohej për situatën në PD pas...

“Bashkimi nuk garanton fitoren”, Mark Marku tregon zgjidhjen: PD s’ka bërë kurrë zgjedhje të lira, Berisha rrifte njerëzit që e votonin kundër

Pedagogu Mark Marku shprehet se pas dorëheqjes së Lulzim Bashës nga drejtimi i PD, duhet të hapet nje proces normal zgjedhor. Në emisionin “Opinion”, Marku...

“Po bën avokatin e Lul Bravës”, Berisha: Dorëheqja e Mark Markut ishte enigmatike dhe e gabuar

Ish-kryeministri Sali Berisha po zhvillon një takim këtë të shtunë me demokratët e Mirditës. Gjatë fjalës së tij ai u ndal tek dorëheqja e...

Përplasje në emision mes Markut dhe Këlliçit/ Pedagogu: Dërguat njerëz për t’i vrarë! Deputeti: Sot ke një njeri që ka uzurpuar selinë

Pedagogu Mark Marku dhe deputeti Belind Këlliçi janë përplasur mbrëmjen e sotme në “Opinion” teksa diskutonin pë protestën e 8 Janarit. Marku akuzoi Berishën dhe...

Dita e Rinisë, Basha kërkon ndjesë: Shkulëm komunizmin, por jo mentalitetin komunist! Zotohem se…

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka kërkuar ndjesë, për përgjegjësitë që kjo forcë politike ka, sipas tij, pasi Shqipëria ndodhet sot në kushtet...

“Berisha ka shkatërruar demokracinë në PD”, Mark Marku: Nëse do i kishte bërë dikush foltore atij, do ishte rrahur 10 herë në ditë

Pedagogu Mark Marku ka akuzuar ish-kryeministrin Sali Berisha se ka shkatërruar demokracinë në Partinë Demokratike. Ai kritikoi nga emisioni “Opinion” dhe mbledhjen e Kuvendit Kombëtar...

“Komunikimi në PD në momentet më të këqija”, Mark Marku: Po sulmojnë njëri-tjetrin, Berisha po bën lëvizjet për vete…(E PLOTË)

Mark Marku në një intervistë ka folur për situatën politike momentalisht brenda Partisë Demokratike. Ai është shprehur se komunikimi në PD është në momentet e...

Mark Marku: Berisha do të marrë Partinë, ata që zgjodhën Lulzim Bashën para 2 muajsh sot duan ta heqin! Cila është alternativa?

Mark Marku, deputet i dorëhequr i PD thotë se lëvizja që po ndodh tani brenda partisë po bëhet për të rrëzuar Lulzim Bashën. Sipas...

Lajmet e fundit