Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
1.5kmh
2 %
Die
19 °
Hën
15 °
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
8 °
E diel, 26 Mars, 2023

TAG

Mariupol

Kryebashkiaku i Mariupolit ngre alarmin: Kolera mund të vrasë qindra njerëz, trupat e pajetë po helmojnë ujin në qytet

Kryetari i bashkisë së Mariupolit, Vadym Boychenko ka bërë të ditur se kolera dhe sëmundje të tjera vdekjeprurëse, mund të vrasin mijëra njerëz në...

Trupa të pavarrosur dhe uji i pijshëm i ndotur, qytetarët frikë për shpërthimin e kolerës në Mariupol

Trupat e pavarrosur dhe uji i pijshëm i ndotur ndezin frikën e shpërthimit të kolerës në Mariupol Në Mariupol, qyteti port i shkatërruar juglindor i...

Rrezik për përhapjen e kolerës, izolohet Mariupol

Autoritetet ruse kanë lajmëruar se do të vendosin qytetin e Mariupolit në karantinë pas rrezikut që po kanoset vendit për shpërthimin e kolerës. “Ne po...

Trupat e 200 personave gjenden në rrënojat e Mariupolit

Trupat e 200 personave janë gjetur në rrënojat e një ndërtese të lartë në qytetin e kontrolluar nga Rusia të Mariupol në Ukrainë. Lajmi...

Ushtria ruse merr kontrollin e fabrikës së çelikut Azovstal në Mariupol

Rusia pretendon se trupat e saj kanë "çliruar plotësisht" sot fabrikën e rrethuar të çelikut, Azovstal në qytetin e Mariupolit, që gjendet në jug...

Bënë rezistencë për rreth tre muaj, Rusia i dorëzon Ukrainës 265 ushtarë që u evakuuan nga fabrika e çelikut në Mariupol

Rusia ka pretenduar se më shumë se 265 luftëtarë ukrainas të cilët ishin izoluar në fabrikën e çelikut Azovstal në qytetin e Mariupolit i...

Ukraina fitoi, Zelensky i bindur: Guximi ynë i bën përshtypje botës, muzika jonë pushton Evropën! Vitin tjetër Eurovision në Mariupol

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky ka reaguar pas fitores së përfaqësuesve së Ukrainës në Eurovision. Zelensky tha se vitin tjetër do të bëjë gjithçka që festivali...

Pamje të frikshme: Ky është momenti kur Rusia sulmon me fosfor helmues Mariupolin

Ukraina akuzon forcat ruse se kanë hedhur bomba me fosfor në fabrikën e çelikut në Mariupol në Azovstal. Një video e publikuar në rrjetet sociale...

Mbërrin në Zaporizhzhia kolona me rreth 1000 makina që transporton të evakkuarit nga Mariupoli

Një kolonë prej rreth 1000 makinash që transportote njerëz të evakuuar nga Mariupoli hyri në qytetin juglindor të Ukrainës, Zaporizhzhia. Lajmine  konfirmoi Petro Andryushchenko, ndihmës...

Luftime të rënda në Mariupol, komandanti i Azov: Ushtarët e mi po bëjnë përpjekje mbi njerëzore, armiku është në territorin tonë

Një komandant ukrainas në fabrikën e çelikut Azovstal në Mariupol, nënkoloneli Denys Prokopenko, tha se ka "beteja të përgjakshme" që po zhvillohen me forcat...

Lajmet e fundit