Tirana
clear sky
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
75 %
2.1kmh
0 %
Enj
15 °
Pre
17 °
Sht
17 °
Die
16 °
Hën
12 °
E enjte, 30 Mars, 2023

TAG

Marine Le Pen

Marine Le Pen dorëhiqet nga kreu i partisë ekstremiste Fronti Nacional

Kandidatja e ekstremit të djathtë, Marine Le Pen, është dorëhequr nga posti i Partisë ekstremiste Fronti Nacional Dorëheqja e papritur vjen...

Java e fundit e garës së egër presidenciale në Francë

Kanditatët për president në Francë, Emmanuel Macron dhe Marine Le Pen do të dalin në publik duke dhënë përgjigje pyetjeve të shumta me një...

Publikoi ekzekutime të ISIS në rrjetet sociale, Parlamenti Europian i heq zyrtarisht imunitetin kandidates për presidente në Francë

Parlamenti Europian ka bërë sot zyrtarë vendimin e heqjes së mandatit të kandidates për presidente në Francë, Marine Le Pen. Mësohet...

Gara në Francë, Marine Le Pen do arrijë raundin e dytë, Macron i vetmi që mund ta sfidojë

Gara presidenciale në Francë po zhvillohet me energji të plotë, pasi kandidatët filluan zyrtarisht fushatat e tyre të shtunën dhe të dielën. Në një...

Le Pen: Pas “Brexit” dhe Trump, Europa do të rizgjohet në 2017

Francezja Marine Le Pen u shpreh gjatë një kongresi që po mbahet sot në Gjermani për të drejtat ekstreme dhe populiste në Europë, si...

Marine Le Pen mbështet Vladimir Putin: Aneksimi i Krimesë nga Rusia nuk ishte i jashtëligjshëm

Kandidatja e ekstremit të djathtë francez për presidencialet, Marine Le Pen, vlerësoi sot se aneksimi i gadishullit ukrainas të Krimesë nga Rusia nuk ishte...

Cameron: Një fitore Le Penit në Francë, goditje e rëndë për Evropën

Ish-kryeministri britanik, David Cameron deklaroi sot në Nju Delhi se fitorja e Marine Le Penit për presidencialet e majit 2017 do të ishte një...

Marine Le Pen: Hillary Clinton personifikon luftën, me zgjedhjen e saj do shtohen konfliktet

Zgjedhja e demokrates Hillary Clinton në krye të Shteteve të Bashkuara të Amerikës do të shkaktonte konflikte në botë, deklaroi sot për televizionin amerikan,...

Lajmet e fundit