Tirana
few clouds
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
40 %
4.1kmh
20 %
Mar
21 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
E martë, 19 Tetor, 2021
spot_img

TAG

maratona e Tiranes

Shpallen fituesit e Maratonës së Tiranës, Luiza Gega përfundon në vendin e dytë (SHPËRBLIMET)

Ka përfunduar “Maratona e Tiranës”, ku janë shpallur edhe fituesit për të 3 kategoritë. Në kategorinë “Marathon 42 K” për meshkuj ka triumfuar Ilir Këllezi,...

FOTO/ Mbyllet gara e 42 km në Maratonën e Tiranës, kampioni Kombëtar merr vendin e parë

Maratona e Tiranës po zhvillon garat në disa disiplina, me kryeqytetin shqiptar që është kthyer në qendrën e sportistëve nga mbarë bota.  Afro 2500 pjesëmarrës...

Çmimi i madh 5 000 euro, sot afati i fundit për t’u regjistruar në Maratonën e Tiranës, ja çmimet fituese për çdo kategori

Maratona e Tiranës e cila do të zhvillohet këtë të dielë do të jetë jo vetëm një sfidë sportive, por edhe një mundësi shumë...

Maratona e Tiranës, Veliaj: 17 Tetori ditë pa makina; hera e parë që organizojmë një maratonë të plotë, e gjithë Tirana në festë

Federata Ndërkombëtare e Atletikës ka certifikuar për herë të parë Tiranën si organizatore profesioniste të maratonës së 17 Tetorit, duke e licencuar edhe për...

Maratona e Tiranës, Bashkia marrëveshje me Ambasadën e Greqisë, Veliaj: Ju presim në 17 Tetor, suksesi i bashkëorganizimit të ngjarjeve sportive do vijojë 3...

Kur na ndajnë edhe 10 ditë nga Maratona e Tiranës, eventi më i madh sportiv i vitit, Bashkia e Tiranës firmosi sot marrëveshjen e...

E konfirmon kryebashkiaku, SUPER LAJM për sportin në 100-vjetorin e Tiranës

Tirana do të organizojë vitin që vjen Maratonën e plotë.  Ashtu siç ishte premtuar gjatë eventit të këtij viti, Federata Europiane...

Nga Ledion Liço e Redi Jupi, tek bukuroshet seksi të ekranit, ja kush garoi sot në Maratonën e Tiranës

Pjesëmarrja në Maratonën e Tiranës është kthyer tashmë në një trend edhe për shumë personazhe të njohur të jetës publike dhe të ekranit.  ...

Vogëlushja e guximshme që mori pjesë në ‘Maratonë’, ja kush është ‘heroina e vogël’ (FOTO)

Në ‘’Maratonën e Tiranës’’ tërhoqi vëmendjen e mediave dhe shumë njerëzve pjesëmarrja e një vajze të vogël, e cila arriti ta përfundonte garën nga...

Mbyllet me emocione sezoni i 4-t i ‘Maratonës’, Luiza GEGA thyen rekord, konkurentët afrikanë ‘bëjnë ligjin’

U mbyll sot dhe edicioni i katërt i ‘’Maratonës së Tiranës’’. Në këtë aktivitet morën pjesë konkurentë nga 42 shtete të...

Lajmet e fundit