Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
38 %
1kmh
0 %
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
29 °
Mër
28 °
E shtunë, 25 Shtator, 2021

TAG

marash logu

Kolegji Zgjedhor “kopsit” edhe Tiranën, nuk ka zgjedhje të reja, bie kërkesa e LSI, PD dhe e Vetëvendosjes për ripërsëritjen e 25 prillit

Kolegji Zgjedhor rrëzon kërkesën e LSI, PD dhe kandidatit të Lëvizjes Vetëvendosje në Tiranë, Boiken Abazi, për përsëritjen e zgjedhjeve të 25 prillit në...

PD kërkoi përjashtimin e gjyqtarëve, Kolegji Zgjedhor mblidhet për kërkesën e opozitës

Partia Demokratike depozitoi dje një kërkesë në Kolegjin Zgjedhor, organi më i lartë për ankimet e zgjedhjeve, dhe kërkonte që 7 anëtarë të kësaj...

PD nis nesër betejën në Kolegjin Zgjedhor për zgjedhjet e 25 prillit, Logu: KAS-it i paraqitëm fakte të pakundërshtueshme, por ata vendosën të sillen...

Ditën e nesërme Partia Demokratike do të nisë betejën në Kolegjin Zgjedhor për zgjedhjet e 25 prillit, të cilat i cilëson të parregullta.Përfaqësuesi i...

Rrëzimi i ankimimeve për qarqet Durrës dhe Shkodër, reagon PD: Anëtarët e KAS marrin urdhra nga telefoni

KAS vendosi ditën e sotme të rrëzojë kërkesat e PD-së për të shpallur të pavlefhsme zgjedhjet në qarqet e Durrësit dhe Shkodrës.Përfaqësuesi i PD...

Me debate të forta, KAS pranon kërkesën e PD-së për depozitimin e 100 kërkesave, i thotë “JO” 19 kërkesave për prova shtesë

Ka përfunduar mbledhja e radhës së KAS për shqyrtimin e anikimeve të PD dhe LSI për Qarkun e Durrësit, gjatë zgjedhjeve të 25 prillit....

KAS rrëzoi kërkesën për Durrësin, juristi i PD “zbulon” me kë komunikojnë anëtarët para se të marrin vendimet: Po fshehin krimet zgjedhore

Juristi i PD, Marash Logu ka reaguar menjëherë pas vendimit të KAS, për të rrrëzuar kërkesat e PD për prova të tjera që sipas...

“Do ta pres gjuhën”, mbyllet me tensione numërimi i kutive të Beratit, LSI s’merr mandatin, denoncon PD: Joana Melengu kërcënoi vëzhguesin tonë; do ta...

Ka përfunduar në KAS numërimi i 114 kutive të Beratit, ku LSI mori 15 vota plus nga 77 që i duheshin për të marrë...

“Plas sherri” në KAS për dy vota të PS, opozita kërkon pamje filmike, Rusmaili-Logut: Ke sjellje prej cubi, ti i vë rregullat këtu?!

Ditën e sotme ka vijuar debati mes përfaqësuesit të PD, Marash Logu dhe anëtarit të KAS, Ilir Rusmailit. Ata u përballën sot paradite për...

Debate në KAS për përsëritjen e zgjedhjeve në Vlorë/ Rusmali: Doni të prishni procesin se nuk keni prova; Juristi i PD: 23 qytetarë MUND...

Komisioni i Ankesave dhe Sanksioneve në KQZ, ka vendosur sot që gjysma e kutive të votimit në Qarkun e Beratit të rinumërohen. Ndërkohë, aktualisht...

Juristi i PD nxjerr “provat” për Vlorën: Shenjat e gishtave të 23 personave janë përdorur për identifikimin e 60 votuesve (TË DHËNAT E “PEI”)

Marash Logu, jurist i PD në KAS nxjerr “provat”që sipas tij tregojnë se zgjedhjet në Qarkun e Vlorës duhet të ripërsëriten, pasi shenjat e...

Lajmet e fundit