Tirana
overcast clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
93 %
1.5kmh
100 %
Pre
15 °
Sht
16 °
Die
13 °
Hën
17 °
Mar
16 °
E premte, 2 Dhjetor, 2022

TAG

mar a lago

Donald Trump është nën hetim për pengim të drejtësisë dhe shkelje të Aktit të Spiunazhit

FBI po e heton ish-presidentin amerikan Donald Trump për shkelje të mundshme të Aktit të Spiunazhit dhe pengim të drejtësisë. Urdhri i FBI për bastisjen...

FBI sekuestroi dokumente “TOP SECRET” nga rezidenca e Donald Trump në Mar-a-Lago

Agjentët e FBI-së amerikane kanë sekuestruar dokumente të klasifikuara nga rezidenca private te ish-presidentit Donald Trump në Mar-a-Lago, gjatë bastisjes së paprecedentë ditën e...

Kryeprokurori amerikan: Departamenti i Drejtësisë ka kërkuar publikimin e urdhërit të bastisjes në rezidencën e Trump

Departamenti i Drejtësisë i ka kërkuar një gjykate të publikojë urdhrin e bastisjes që FBI mori përpara se të kontrollonte pronën e ish-presidentit Donald...

Mike Pence thirrje Prokurorit të Përgjithshëm: Jep llogari para amerikanëve, pse u kontrollua rezidenca private e Trump

Ish-zëvendëspresidenti i SHBA-së, Mike Pence i ka bërë thirrje Prokurorit të Përgjithshëm të SHBA-së, Merrick Garland, t’i japë llogari amerikanëve se përse u krye...

“Trump është shumë i relaksuar” që prej largimit nga Shtëpia e Bardhë dhe mund të hapë “platformën e tij sociale”

Ish-presidenti amerikan Donald Trump është “vërtet i relaksuar”, thotë ish-drejtuesi i fushatës së tij. Në një intervistë për “Sunday Times”, Jason...


Lajmet e fundit