Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
43 %
3.1kmh
75 %
Enj
10 °
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
5 °
E enjte, 20 Janar, 2022

TAG

Maqedonia

Ambasadorja franceze: Shqipëria dhe Maqedonia nuk mund të ndahen në rrugën drejt BE, konferencat ndërqeveritare të mbahen në kohë

Ambasadorja e Francës në Shqipëri Elisabeth Barsacq, në një intervistë për emisionin “Mirëmëngjes” në Euronews Albania tha se mendon se nuk duhet të ketë...

Largimi i Zoran Zaev, Maqedonia e Veriut tërhiqet nga “Open Balkan”? Presidenti Pendarovski: Inciativa ka patur mangësi që në fillimet e saj

Kryeministri në ikje Zoran Zaev ka reaguar ndaj deklaratës së bërë ditën e djeshme nga presidenti i shtetit, Stevo Pendarovski ku tha se është...

“Falenderojmë partnerët tanë”, DASH publikon LISTËN: Shqipëria, Kosova dhe Maqedonia po presin afganët (Cilat janë shtetet e tjera)

Departamenti Amerikan i Shtetit (DASH), publikon listën e vendeve që kanë pritur dhe do të presin shtetasit afganë dhe amerikanë që po zhvendosen nga...

Shqipëria, Serbia dhe Maqedonia e Veriut, së shpejti vende të sigurta nga koronavirusi

Shqipëria, Serbia dhe Maqedonia e Veriut janë tre vende të Ballkanit Perëndimor që kanë potencialin të shpallen të sigurta për udhëtim të lirë drejt...

Zbardhet DOKUMENTI i brendshëm i BE: Njerëzit në Ballkanin Perëndimor, të zhgënjyer me procesin e zgjerimit; Shqipëria dhe Maqedonia po “zvarriten”

Në një dokument të brendshëm të Bashkimit Evropian të parë nga Zëri i Amerikës, thuhet se njerëzit në vendet e Ballkanit Perëndimor po përjetojnë...

Komisioneri Varhelyi e thotë qartë: Të nisë puna për bisedimet me Shqipërinë dhe Maqedoninë për pranimin në BE

Komisioneri europian për zgjerimin Oliver Varhelyi, pas mbledhjes në Këshillin e Punëve të Jashtme për Komisionin e BE tha se atje u diskutua për...

Departamenti i Shtetit: Amerika mbështet Shqipërinë dhe Maqedoninë në rrugën drejt BE, mirëpresim përparimin me reformat kritike

Departamenti Amerikan i Shtetit, përmes zëdhënësit Ned Price shpreh mbështetjen për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, në rrugën e tyre drejt Bashkimit Europian. Price,...

Shifra të frikshme në Maqedoninë e Veriut, vdesin 9 persona dhe infektohen 518 qytetarë me COVID-19

Vijojnë të mbeten të larta shifrat e rasteve të reja me COVID-19 në MAqedoninë e Veriut. Në 24 orët e fundit...

Maqedoni e Veriut/ Zaev merr mandatin nga Pendarovski, 20 ditë kohë për formimin e qeverisë së re

Kreu i LSDM-së në Maqedoninë e Veriut, Zoran Zaev ka marrë ditën e sotme mandatin për formimin e qeverisë së re. ...

Integrimi i Shqipërisë dhe MV, ministri holandez flet pas takimit të ministrave të jashtëm të BE: Drita jeshile vjen kur të përmbushen kriteret

Ministri i Jashtëm Holandez Stef Blok pas takimit të ministrave të Jashtëm të BE në Bruksel ka folur në lidhje me hapjen e negociatave...

Lajmet e fundit