Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
48 %
3.6kmh
0 %
Mër
28 °
Enj
38 °
Pre
39 °
Sht
31 °
Die
31 °
E mërkurë, 17 Gusht, 2022

TAG

maqedonia e veriut

Lëkundet Ballkani, tërmeti ndjehet në tre shtete

Lekundje tërmeti është ndjerë mëngjesin e sotëm në Kosovë, Serbi dhe Maqeddoninë e Veriut. Bëhet me dije se lëkundjet e tërmetit janë ndjerë në Ferizaj....

Maqedonia e Veriut ia dhuron tanket Ukrainës, do marrë modele të reja

Maqedonia e Veriut ka vendosur t’i dhurojë tanket e saj për ushtrinë ukrainase. Të paktën tetë tanke, nga rreth 30 që disponon ushtria maqedonase do...

Kriza ekonomike, Maqedonia e Veriut ndalon eksportin e grurit, miellit dhe druve

Qeveria e Maqedonisë së Veriut ka miratuar të mërkurën masa të reja për përballje me krizën ekonomike. Sipas vendimit, nga 20 korriku ndalohet eksporti i...

Meta takon ambsadorin çek: Zhbllokimi i ngërçit mes Maqedonisë së Veriut dhe Bullgarisë me rëndësi për hapjen e negociatave me Shqipërinë

Presidenti i vendit Ilir Meta ka pritur sot në takim ambasadorin e Republikës Çeke, Karel Urban me rastin e fillimit të Presidencës Çeke të...

Sofje, nënshkruhet Protokolli midis Maqedonisë së Veriut dhe Bullgarisë

Ministrat e jashtëm të Maqedonisë së Veriut dhe të Bullgarisë e nënshkruan të dielën në Sofje, Protokollin e dytë midis dy vendeve fqinje përmes...

Scholz: Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë i duam anëtare të BE-së

Kancelari i Gjermanisë, Olaf Scholz, ka thënë se miratimi nga Parlamenti i Maqedonisë së Veriut për propozimin francez i hap rrugë mbajtjes së Konferencës...

Miratimi i propozimit francez në Maqedoninë e Veriut, kryediplomatja gjermane: Putin s’ja doli të ndajë Europën, ajo po rritet

Ministrja e Jashtme e Gjermanisë, Annalena Baerbock, teska përshëndeti miratimin e propozimit francez në Kuvend deklaron se Maqedonia e Veriut bëri një hap të...

Votimi në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut, reagon presidenti Pendarovski: Vendimet s’ishin të lehta, BE të veprojë pa vonesa tani

Presidenti i Maqedonisë së Veriut Stevo Pendarovski ka reaguar pasi Kuvendi miratoi propozimin francez për hapjen e negociatave me Bashkimin Europain. Me anë të një...

“Vendi do bëhet për inat të atyre”, Spiropali përshëndet votimin e propozimit francez: Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut nisën kthimin në shtëpinë e tyre...

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin Elisa Spiropali ka përshëndetur Maqedoninë e Veriut për miratimin në Kuvend të propozimit francez që i hap...

Maqedonia e Veriut miratoi propozimin francez, Bushati: Erdhi momenti i shumëpritur, nisja e negociatave do ndihmojë në rritjen e besimit tek e ardhmja dhe...

Anëtari i Kryesisë së Partisë Socialiste, Ditmir Bushati ka reaguar pasi Maqedonia e Veriut miratoi në Kuvend propozimin francez që i hap rrugën anëtarësimit...

Lajmet e fundit