Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
69 %
1.5kmh
0 %
Hën
26 °
Mar
35 °
Mër
37 °
Enj
39 °
Pre
38 °
E hënë, 21 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

maqedoni

Zaev: Milionin e parë e bëra duke shitur speca

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev për gazetën serbe “Kurir” foli për jetën e tij. Ai tha se ka shitur pemë dhe perime, përkatësisht...

Ekzekutim mafioz në mes të Shkupit, qëllohet për vdekje me 80 plumba 43 vjeçari shqiptar (EMRI-DETAJE)

Një 43 vjeçar shqiptar i identifikuar si Kamer Idrizi është qëlluar për vdekje në orët e vona të mbrëmjes së djeshme në Shkup. Mediat...

Pas festave, vaksinim masiv kundër Covid në 6 qytete të Maqedonisë

Imunizimi me 200 mijë vaksinat kineze që sot arritën në Maqedoni të Veriut do të fillojë të martën. Me to do të vaksinohen qytetarët...

Dy javë izolim për ata që vijnë nga Greqia dhe Maqedonia, Alimehmeti: S’është ky problemi, por të infektuarit që…

Vendimi i Komitetit Teknik të Ekspertëve, për karantinë dy-javore për ata që vijnë nga Greqia dhe Maqedonia e Veriut, ka krijuar një debat publik...

Karantina për emigrantët shqiptarë në Greqi dhe Maqedoni, reagon Presidenti Meta: Akt diskriminues! Merrni masa të menjëhershme për të mos krijuar pengesa të tilla

Ditën e djeshme Komiteti Teknik i Ekspertëve mori vendimin që çdo emigrant shqiptar që vjen nga Greqia dhe Maqedonia e Veriut duhet të qëndrojë...

Deputetja e infektuar me COVID vendos skafandrën dhe merr pjesë në seancën plenare: E shëndoshë apo e sëmurë, detyra ime është e përhershme

Personat e infektuar me COVID nuk lejohen të dalin nga shtëpia për shkak se mund të përhapin koronavirusin, deputetja maqedonase Bisera Kostadinovska Stojqevska e...

Rekord vdekjesh nga Covid në Maqedoni të Veriut, shumë viktima edhe në Greqi (BILANCI)

Situata nga Covid-19 është rënduar së fundmi në rajonin e Ballkanit. Në Maqedoni të Veriut gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 1316 raste...

Edi Rama u bën thirrje shqiptarëve që të regjistrohen: Pa ne, nuk ka shtet të Maqedonisë!

Kryeministri Edi Rama u bën thirrje shqiptarëve të Maqedonisë së Veriut, kudo ku jetojnë, që të regjistrohen në censusin e popullsisë që zhvillohet në...

Rajoni nuk gjen qetësi, shumë infektime me Covid dhe numër i LARTË viktimash, Greqia dhe Maqedonia në situatë kritike

Rajoni i Ballkanit është përfshirë nga një valë e frikshme e Covid-19, me shumë raste dhe viktima në 24 orët e fundit. Në Maqedoni...

E RËNDË/ Po lëviznin me makinë, VRITEN me armë dy të rinjtë shqiptarë (EMRAT-FOTO)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në në Bulevardin “Brigada Maqedono-Kosovare” në Shkup. Dy të rinj shqiptarë kanë...

Lajmet e fundit