Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
68 %
1.5kmh
0 %
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
29 °
Sht
30 °
Die
32 °
E mërkurë, 16 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

maqedoni e veriut

Dekreti i JOE BIDEN përplas politikanët në Maqedoni, Aleanca për Shqiptarët shënjestron qeverinë: Po fsheh dështimin në luftën kundër krimit dhe korrupsionit

Dekreti ekzekutiv i Joe Biden i firmosur më datë 8 qershor dhe që prek ish-Jugosllavinë e Ballkanin Perëndimor, ka krijuar shumë debat në Rajon....

Me destinacion Greqinë, kapet kamioni shqiptar në Maqedoninë e Veriut me 50 kg marijuana, si tentoi 40-vjeçari të korruptonte policët (DETAJE)

Në Maqedoninë e Veriut sot është kapur një kamion mallrash me targa shqiptare me drogë. Mediat maqedonase bëjnë me dije se në kamion është gjetur...

Rama në Bullgari: Serbia duhet ta kishte njohur Kosovën shumë kohë më parë, nuk ndërhyjmë në konfliktin Bullgari – Maqedoni e Veriut

Kryeministri Edi Rama gjatë vizitës së tij në Bullgari është pyetur për njohjen e Kosovës nga Serbia, ku është shprehur se kjo duhet të...

Pas vizitës në Maqedoni, ministri gjerman Michael Roth vjen në Shqipëri të takojë Ramën, mësohet për çfarë do të diskutohet

Ministri gjerman Michael Roth nesër do të vijë në Shqipëri. Kjo vizitë vjen pas vizitës në shtetin fqinj të Maqedonisë së Veriut. Roth do...

Publikohen fotot e para, ja si duket “pasaporta” COVID-19 e qytetarëve të Maqedonisë së Veriut

Qytetarët e Maqedonisë s ëVeriut që kanë marrë të dy dozat e vaksinës anti-COVID do të pajisen me “pasaportën” COVID-19 për të udhëtuar jashtë...

E FRIKSHME në Maqedoni, 10 herë më shumë viktima nga Covid se në Shqipëri, shifra të larta dhe në Greqi

Maqedonia e Veriut ka raportuar shifra të larta Covid-i ditën e sotme në vend. Janë regjistruar 824 raste të reja dhe 31 viktima, 3...

Kapet sasi rekord drogë me vlerë 800 mijë euro, në pranga e zyrtari i lartë i policisë, e arrestojnë kolegët e tij

Një zyrtar i lartë i Policisë në Maqedoninë e Veriut është arrestuar nga kolegët e tij pasi është kapur me një sasi të madhe...

Bilanc tragjik nga koronavirusi në Greqi dhe Maqedoninë e Veriut

Greqia vijon të shënojë bilanc negativ sa i takon situatës së koronavirusit në vend. Gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 3229 raste të...

Pas Shqipërisë, shifra të ulëta të infektimeve me Covid në Greqi edhe Maqedoni, i lartë numri i viktimave

Ditën e sotme vendi ynë raportoi shifra të ulëta të situatës së koronavirusit, kjo edhe për shkak të numrit të ulët të testimeve. Mirëpo...

Historiania thirrje shqiptarëve të Maqedonisë së Veriut: Keni detyrimin përballë kombit të merrni pjesë në census, zgjidhni opsionin SHQIPTAR dhe regjistrohuni

Historania e njohur Eleni Kocaqi u ka bërë thirrje shqiptarëve që jetojnë në Maqedoninë e Veriut që të marrin pjesë në censusin që po...

Lajmet e fundit