Tirana
scattered clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
65 %
1kmh
40 %
Sht
23 °
Die
29 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
27 °
E shtunë, 18 Shtator, 2021

TAG

maqedonas

Shpërdoroi detyrën në një akt noterie për kontrat qiraje, procedohet penalisht noterja në Tiranë (EMRI)

Një notere po procedohet panalisht pasi akuzohet për “shpërdorim detyre”. Dyshohet se noterja shpërdoroi detyrën në një akt noterie që ka lidhje me një kontrat...

Çudia: Maqedonasit deklarohen si shqiptarë për të kapur vendin e punës!

Vazhdojnë keqpërdorimet gjatë punësimeve nëpër institucione dhe administratë shtetërore. Kësaj radhë në qytetin e Shkupit. Në vend pune për zjarrfikës në...

I shpallur në kërkim ndërkombëtar, arrestohet maqedonasi në Qafë-Thanë (AKUZA-DETAJE)

Policia ka arrestuar me qëllim ekstradimi drejt Bullgarisë, një maqedonas i shpallur në kërkim ndërkombëtar, për veprën penale “Shkelje të ligjit kundër sistemit monetar...

Një klasë me dy gjuhë, nxënësit maqedonas dhe shqiptarë mësojnë së bashkë

Nxënësit shqiptarë dhe maqedonas në banka të përbashkëta 12 minuta më herët. Një shembull i mësimit në dy gjuhë mbase duket utopike por është...

Deputeti i ri reagon për sjelljen e maqedonasve në finalen e “Superkupës së Europës”: Është e turpshme

Deputeti më i ri i Partisë Demokratike, Ervin Sanlianji, nëpërmjet një statusi në rrjetet sociale ka lëshuar akuza të forta kundrejt autoriteteve të shtetit...

Në rrjetet sociale bëjnë këtë krahasim mes fëmijëve maqedonas dhe atyre shqiptarë (Foto)

Një fotografi krahasuese mes një grupi fëmijësh shqiptarë dhe maqedonas po bën prej disa ditësh xhirron e rrjeteve sociale në disa nga faqet më...

Lajmet e fundit