Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
78 %
0.5kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
35 °
Enj
33 °
Pre
35 °
Sht
36 °
E martë, 28 Qershor, 2022

TAG

Manuel Sarrazin

Aplikimi i Kosovës në Këshillin e Europës “përplas” ministrin serb me diplomatin gjerman,  Sarrazin: Do të bëjmë çdo gjë për t’i ndihmuar

I dërguari i posaçëm i Gjermanisë për Ballkanin Perëndimor, Manuel Sarrazin, tha se Kosova i përket Këshillit të Evropës, duke nxitur reagime në Beograd. Ai...

Xhaçka me Sarrazin:Të caktohet data për konferencën e parë ndërqeveritare! Lufta në Ukrainë ka krijuar pasiguri për destabilitet në rajon

Ministrja e Jashtme Olta Xhaçka, ditën e sotme ka mbajtur një konferencë me Përfaqësuesin Special të Gjermanisë për Ballkanin Perëndimor, Manuel Sarrazin. Ministrja tha se...

I dërguari i Gjermanisë për Ballkanin mbërrin nesër në Tiranë, takim me Raman, Xhaçkën dhe përfaqësues të opozitës

I dërguari i Gjermanisë për Ballkanin, Manuel Sarrazin, do të mbërrijë ditën e nesërme në Tiranë. Ai do të zhvillojë takime kryeministrin Edi Rama, Ministren...

Deputeti gjerman publikon foton e Bashës dhe dënon dhunën: Zgjedhjet të jenë paqësore

Një ditë para zgjedhjeve lokale të 30 qershorit, ndërkohë që vendi ynë ndodhet zyrtarisht në heshtje zgjedhore, reagon deputeti gjerman, Manuel Sarrazin.  ...

Lajmet e fundit