Tirana
broken clouds
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
75 %
1.5kmh
75 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
12 °
Sht
9 °
E martë, 31 Janar, 2023

TAG

Mandela

Vrau Madrit Ulqinakun në mes të Elbasanit, prangoset autori 18 vjeçar, nip i “Mandelës”

Horgito Peqini, 18 vjeç që qëlloi për vdekje ditë më parë Madrit Ulqinakun në mes të Elbasanit, është prangosur nga Policia e këtij qyteti....

Meta në Samitin “Nelson Mandela” në OKB: Të drejtat e njeriut, të rëndësishme për paqen dhe bashkëjetesën mes kombeve

Presidentin Ilir Meta theksoi rëndësinë e respektimit të të drejtave të njeritut si faktor kryesor për ruajtjen e paqes dhe bashkëjetesës mes kombeve, gjatë...

Ndahet nga jeta “Mandela i Vlorës”, si shkoi ish i dënuari i Spaçit në Shtëpinë e Bardhë (TAKIMI ME BUSHIN)

Ndahet nga jeta Petrit Velaj i njohur nga të gjithë si “Mandela i Vlorës”. Lajmin e bën me dije gazetari Ergys...

Ish-oficeri amerikan: CIA, rol të madh në arrestimin e Mandelës

Ish-diplomati dhe operativi i Agjencisë Qendrore të Inteligjencës (CIA) Donald Rickard ka pranuar se CIA ka luajtur një rol kyç në arrestimin e liderit...

Lajmet e fundit