Tirana
moderate rain
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
82 %
6.2kmh
100 %
Die
13 °
Hën
16 °
Mar
16 °
Mër
16 °
Enj
17 °
E diel, 4 Dhjetor, 2022

TAG

mandati

Dy deputetë të rinj të PD marrin mandatin të enjten, KQZ njofton mbledhjen

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka njoftuar se në mbledhjen e radhës që do të mbahet në datën 1 dhjetor 2022, në rendin e ditës...

PS rrëzon kërkesën për debat mbi mandatin e Xhaçkës, Alibeaj në Kuvend: Duam debat, të merren masa për gjuhën e përdorur nga Rama  

Kreu i Grupit Parlamentar të PD, Enkelejd Alibeaj ka pasur disa kërkesa në seancën plenare që po zhvillohet. Ai edhe një herë ka kërkuar që...

Ori Nebijaj dhe Petrit Doda dorëzojnë formularët në KQZ, për mandatin e deputetit

Orjela Nebijaj dhe Petrit Doda kanë depozituar në KQZ formularët e vetëdeklarimit të të dhënave dhe gjeneraliteteve të tyre. Ata do të hyjnë në...

KQZ: Deri tani, Ori Nebijaj nuk ka dorëzuar asnjë formular për mandatin e deputetes!

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve njofton se deri më sot, këtë 15 nëntor pasdite, nuk është dorëzuar asnjë formular vetëdeklarimi nga moderatorja Oriela Nebijaj, për...

Ori Nebijaj dorëzon “Formularin e Vetëdeklarimit”, pranon mandatin e deputetes së PD

Prezantuesja e njohur televizive Oriela Nebijaj së shpejti do të jetë deputete e Partisë Demokratike. Këtë të martë, 15 nëntor, ajo ka njoftuar se...

VIDEO/ “Më dridhen gjunjët”, Ori Nebijaj rrëfen emocionet për mandatin e deputetes

Teksa pritet për vendimin që do të marrë në lidhje me mandatin e deputetes, Ori Nebiaj ka folur gjatë “Përputhen” për ndjesitë dhe emocionet...

Grida Duma lë mandatin e deputetes

Deputetja e Partisë Demokratike në qarkun e Tiranës, Grida Duma ka vendosur të heqë dorë nga mandati si deputete. Ajo u shpreh se ka dorëzuar...

A e dobësoi largimi i Grida Dumës opozitën? Përgjigjet Meta

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, gjatë një bashkëbisedimi me gazetarët, është pyetur në lidhje me vendimin për dorëzimin e mandatit të deputetes...

La mandatin e deputetes, Duma: S’kam për t’ua falur kurrë hienave, goditjet që më bënin mua godisnin thellë në shpirt tim bir

Grida Duma ditën e sotme dorëzoi mandatin e deputetes. Në nëj konferencë për mediat ajo tha se gjatë periudhës që ka mbajtur këtë post...

Do të marrë mandatin pas dorëheqjes së Rushajt, Astrit Patozi i drejtohet Petrit Dodës: E ke falë Bindjes Demokratike dhe Myslym Murrizit

Ish-kryetari i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi, ka reaguar pas dorëheqjes së Alfred Rushaj nga  posti i deputetit dhe kalimin e mandatit pasardhësit të tij...


Lajmet e fundit