Tirana
broken clouds
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
68 %
0.5kmh
75 %
Mër
19 °
Enj
21 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
23 °
E mërkurë, 28 Shtator, 2022

TAG

mandati i trete

Rama para ambasadorëve për mandatin e tretë: Fitorja ishte e ëmbël dhe e hidhur! Nuk më bëri të ndihesha i pamposhtur, por më modest...

Kryeministri Edi Rama në fjalën e tij në në takimin tradicional të fundvitit me Trupin Diplomatik, ka folur edhe për fitoren e mandatit të...

Albin Kurti uron Edi Ramën për mandatin e tretë: Keni shumë sfida, por kam shpresë se ju do bëni progres në Shqipëri! Ju pres...

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, i ka dërguar letër urim homologut Edi Rama, me rastin e zgjedhjes për herë të tretë Kryeministër i Republikës...

Mustafa Nano: Ma heq petllën dhe më kall datën që Rama mendon për mandatin e katërt dhe jo për qeverisjen

Analisti Mustafa Nano e quan kryeministrin Edi Rama si njeriun më të pushtetshëm për momentin në Shqipëri. Ai shprehet se ndjehet i zhgënjyer nga kryeministri,...

Berisha bën thirrje: Ngrihuni kundër klikës! Mandati i tretë i Ramës, më i rrezikshmi në historinë e kombit shqiptar

Ish-kryeministri Sali Berisha e quan mandatin e tretë qeverisës të kryeministrit Edi Rama si “fatkeqësinë e tretë kombëtare të Shqipërisë”. Në një shkrim të publikuar...

Afganët, COVID-i dhe mandati i tretë, Edi Rama “rrëfehet” para gazetarit italian: Shtëpia e Shqiptarit është e Zotit dhe e Vizitorit, kemi qenë edhe...

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka zhvilluar një intervistë për “Huffingtonpost.it”me gazetarin Ludovico Manzoni, ku ka prekur disa nga temat më të rëndësishme për...

Rama tregon qëllimin e mandatit të tretë: Ta ngjisim Shqipërinë në majën që duam në fund të kësaj dekade

Kryeministri Edi Rama mblodhi mbrëmjen e sotme në Pallatin e Brigadave deputetë dhe ministra për të diskutuar, lidhur me mandatin e tretë qeverisës. Të pranishëm...

Edi Rama bën bashkë të rinj dhe të vjetër, shtron darkë në Pallatin e Brigadave për mandatin e tretë: Marrin pjesë ministra e deputetë

Kryeministri Edi Rama mësohet se do të mbledhë mbrëmjen e sotme në Pallatin e Brigadave deputetë dhe ministra, shkruan newsbomb.al. Darka që do të...

E zbulon Rama: Javën e ardhshme shpallet Qeveria e re, skuadër kampion me energji të reja

Kryeministri Edi Rama gjatë fjalës së tij përmbyllëse për mandatin e dytë tha se Qeveria e re do të shpallet javën e ardhshme. Ai tha...

“Në vjeshtë fillojmë Këshillimin Kombëtar”, Rama: Qytetarët do të dëgjohen çdo vit për çështjet madhore të Shqipërisë

Në Kongresin e Jashtëzakonshëm të Partisë Socialiste, kryeministri Edi Rama ka njoftuar se në vjeshtë do të ngrihet Këshillimi Kombëtar”, me anë të të...

15 ditë pas zgjedhjeve, Rama takim me deputetët e rinj, prezanton objektivat për mandatin e tretë

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme, 15 ditë pas zgjedhjeve do të mbajë një takim me deputetët aktual dhe ata të rinjtë që dolën...

Lajmet e fundit