Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
1kmh
0 %
Enj
40 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
42 °
Hën
35 °
E enjte, 29 Korrik, 2021

TAG

manastirliu

Manastirliu: Kemi sinjale se variant “Delta” ka mbërritur në Shqipëri, disa mostra do dërgohen në Gjermani

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu sot ka inspektuar nga afër procesin e vaksinimit në një qendër shëndetësore në Sauk, nga ku ka bërë me...

Manastirliu nxjerr shifrat: 7228 qytetarë kanë marrë sot vaksinën kundër Covid-19, mbi 830 mijë që prej fillimit të fushatës

Sot në të gjithë vendin tonë janë kryer 7228 vaksinime kundër Covid-19. Lajmi është konfirmuar nga ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu. Ajo bën me...

Zbardhet URDHRI i Manastirliut: Spitalin e Ri të Fierit do e furnizojnë me barna dhe pajisje mjekësore 4 spitale rajonale

Spitali Rajonal i Fierit do të mbështetet nga QSUT dhe katër spitale të tjera rajonale për një periudhë tre-mujore. QSUT, Lushnja, spitali i Fierit...

Ndërtimi i spitalit të ri në QSUT, godina e re lidhet me urë me aktualen, Rama inspekton punimet

Kryeministri Edi Rama është duke inspektuar punimet për ndërtimin e spitalit të ri të sëmundjeve të brendshme në QSUT. Godina aktuale do të lidhet...

Vaksinimi masiv vazhdon me ritme të shpejta, Manastirliu: Shkon në 350.000 numri i vaksinimeve në vendin tonë

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka deklaruar se deri më tani janë kryer 350 mijë vaksinime në të gjithë vendin që prej fillimit të...

Merr fund ankthi, ulet në Rinas avioni i parë pas 24 orësh; mbërrijnë vaksinat anti-Covid

Ka marrë fund ankthi dhe ngërçi i krijuar prej dy ditësh në aeroportin kombëtar “Nënë Tereza”. Burime për newsbomb bëjnë me dije se është...

Mbi 10 mijë doza vetëm sot, Manastirliu nxjerr shifrat: Qindra-mijëra vaksinime që nga fillimi i fushatës

Ditën e sotme fatmirësisht janë kryer 10.791 vaksinime në vendin tonë, me një shifër totale prej 232.379 vaksinimesh që nga fillimi i fushatës. Shifrat...

Kritik me Ramën dhe Manastirliun? Mjekun në Tiranë e pushojnë nga puna

Mjeku Sinan Manjani lajmëron se është pushuar nga puna, pas 27 vitesh shërbim, për shkak të bindjeve të tij politike. Manjani njofton kolegët dhe...

Manastirliu publikon shifrat: Mbi 7 mijë vaksinime ditën e sotme, në total janë imunizuar më shumë se 192 mijë qytetarë

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka publikuar shifrat e vaksinimit, ku gjatë ditës së sotme janë vaksinuar 7386 qytetarë.Ndërkohë që nga fillimi i vaksinimit...

“50 mijë të vaksinuar”, Manastirliu: Presim 60-80 mijë doza të AstraZeneca nga Covax (Ja kategoria që do marrë Sputnik V)

Kryeministri Edi Rama dhe ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu kanë parë nga afër në Tiranë procesin e vaksinimit të pedagogëve. Manastirliu është shprehur se vaksinim...

Lajmet e fundit