Tirana
light rain
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
100 %
0.5kmh
100 %
Mar
11 °
Mër
18 °
Enj
18 °
Pre
19 °
Sht
19 °
E martë, 21 Mars, 2023

TAG

Manastir

Tha se dëshiron të hapë bibliotekë shqipe në Manastir, kërcënohet studentja

Studentja nga Shkupi Amira Selimi është kërcënuar nga një bashkëkombas i saj në lidhje me iniciativën e hapjes së një bibloteke me libra në...

Nisma e veçantë e studentes shqiptare në Maqedoninë e Veriut, kërkon përkrahje për hapjen e bibliotekës shqipe në qytetin e Manastirit

Një studente shqiptare, Ermira Selimi nga Maqedonia e Veriu ka ndërmarrë një nismë të veçantë. Ajo kërkon mbështetje që të mundet të hapë bibliotekën e...

A do të arrihet heqja e vetos për Maqedoninë e Veriut? Ja çfarë thotë kryeministri bullgar

Kryeministri i Bullgarisë, Kiril Petkov këtë të shtunë, ka qëndruar në qytetin e Manastirit në Maqedoninë e Veriut, nga ku ka theksuar nevojën për...

Nis shembja e hotelit në Manastir, gjiri dhe plazhi piktoresk do privatizohen nga kompania Albstar

Ka nisur pak minuta më parë aksioni për shembjen e një hoteli në gjirin e Manastirit në Sarandë. Hoteli i vetëm që ndodhet në këtë...

Manastirliu viziton Laboratorin e Virologjisë, aty ku realizohet analiza e plotë për koronavirusin

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu ka inspektuar Laboratorin e Virologjisë në Institutin e Shëndetit publik, ku kryhet diagnoza e plotë konfirmuese...

Krim në familje, 62-vjeçari vret gruan dhe më pas veten

Një krim i rëndë ka tronditur Manastirin ditën e sotme. Mësohet se një burrë ka vrarë bashkëshorten e tij dhe më...

Gjendet i varur në pemë një person, policia drejt vendngjarjes

Në Manastir të Ksamilit është gjetur pasditen e së martës një trupi i pajetë, i varur në një pemë. Policia e...

“Vdekje për shqiptarët”, reagon ashpër ministria e Jashtme pas thirrjeve shqetësuese në Manastir (DEKLARATA)

Reagon ministria e Jashtme e drejtuar nga Ditmir Bushati pas grafiteve në qytetin e Manastirit me përmbajtje të urrejtjes nacionale e raciste. ...

Vandalizohet Shtëpia e Alfabetit në Manastir, vendoset pankarta “vdekje për shqiptarët”

Në 108 vjetorin e Kongresit të Manastirit, shtëpia simbol për shqiptarët në këtë qytet është vandalizuar nga persona ende të paidentifikuar. ...

Lajmet e fundit