Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
68 %
1.5kmh
0 %
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
29 °
Sht
30 °
Die
32 °
E mërkurë, 16 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

malte

E rëndë në Maltë, punëtori shqiptar bie nga kati i 7-të, humb jetën në vend

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Maltë, ku një shqiptarë ka humbur jetën. Bëhet me dije se një shqiptar, identiteti i...

Dy vite pas vrasjes së gazetares investigative në Maltë, protesta për dorëheqjen e kryeministrit

Demonstruesit po protestojnë në kryeqytetin maltez, Valletta për të kërkuar drejtësi për gazetaren Daphne Caruana Galizia, të vrarë në vitin 2017. ...

Bie nga ndërtesa ku po punonte, plagoset rëndë shqiptari në Maltë (DETAJE)

Një shqiptar ka rënë nga një ndërtesë dhe marrë dëmtime të shumta pasi ka rënë nga vendi se ku punonte në Maltë. ...

Anijes me migrantë i ndalohet hyrja në Maltë

Një anije gjermane e shpëtimit është ndaluar që të hyjë në ujërat territoriale të Maltës, thanë autoritetet.   Kësaj anijeje me...

Tjetër sasi e madhe droge kapet në Maltë, 2 prej kontenierëve kishin destinacion Shqipërinë

Një tjetër sasi e madhe kokaine me destinacion Shqipërinë dhe Malin e Zi është ndaluar në Maltë. Sipas Malta Today,  sasia...

Kapet kontejneri me 2.7 MILION euro KOKAINË, po vinte në SHQIPËRI

Sasi të mëdha kokaine me vlerë 2.7 milion euro janë gjetur brenda një kontejneri në një prej porteve të Maltës. Autoritetet...

Stuhia mbush rrugët me peshq, banorët mbushin çantat (Foto-Video)

Stuhia me erëra të forta ka përfshirë edhe ishullin e Maltës, duke shkaktuar dëme të shumta materiale. Por në një kohë...

Udhëtoi me dokumenta false, dënohet shqiptari në Maltë: I bleva në…

Një shqiptar është dënuar në Maltë pasi u kap duke udhëtuar me dokumenta false. Gjatë marrjes në pyetje, ai tha se...

Zbulohen porositësit e vrasjes së gazetares investigative malteze

Në tetorin e vitit të kaluar u vra me anë të një bombe të vendosur në makinë gazetarja investigative, malteze Daphne Caruana Galizia. Vrasja...

Meta pret zyrtarin e lartë të Maltës: Optimist për të ardhmen e bashkëpunimit dypalësh

Presidenti Ilir Meta, priti Kryetarin e Dhomës së Përfaqësuesve të Maltës, Anlu Farrugia, i cili ndodhet në Shqipëri për të marrë pjesë në Sesionin...

Lajmet e fundit