Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
27 %
6.7kmh
0 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
8 °
Sht
3 °
E martë, 18 Janar, 2022
spot_img

TAG

mallra

Forcim i marrëdhënieve në fushën e importeve dhe lëvizjes së mallrave, zyrtarizohet marrëveshja Rama-Vuçiç-Zaev

Në Fletoren Zyrtare është publikuar nënshkrimi i një memorandumi për bashkëpunim mes vendeve të Ballkanit Perëndimor . Marrëveshja është bërë me Shqipërinë, qeverisë e Serbisë...

INSTAT: Miliarda lekë importe nga Kina, më shumë janë makkineri dhe pjesë këmbimi

Edhe pse vërehet një rënie në shifra për shkak të pandemisë botërore, tregtia e mallrave mes shteteve nuk ka ndalur. Instituti i Statistikave (INSTAT)...

Treni i parë kinez i mallrave arrin pas një muaji udhëtim në Beograd

Një tren kinez i mallrave ka arritur të enjten në Kinë për të inauguruar linjën e re hekurudhore për trena të mallrave në mes...

Futnin mallra kontrabandë, arrestohen 4 persona mes, mes tyre dy DOGANIERË

Policia e Korçës ka arrestuar në flagrancë 4 shtetas, 2 prej të cilëve me detyrë doganier. Specialistët e Seksionit për Hetimin...

Nuk deklaroi mallin e plotë dhe tregtimin e tij, arrestohet 25 vjeçari

Policia ka arrestuar një 25-vjeçar pasi ai nuk ka deklaruar mallin e plotë dhe tregtimin e mallrave “Marke”. Pas hetimit që është bërë në...

Lajmet e fundit