Tirana
few clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
88 %
1kmh
20 %
Sht
27 °
Die
22 °
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
24 °
E shtunë, 1 Tetor, 2022

TAG

Mali i Zi

Kallëzohet në Prokurori kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç

Prokuroria Themelore e Malit të Zi ka ngritur kallëzim penal ndaj kryeministrit Dritan Abazoviç dhe disa zyrtarëve dhe ish-zyrtarëve të tjerë të akuzuar për...

Mocion mosbesimi ndaj qeverisë së Malit të Zi, reagon Abazoviç: Ata që filluan procedurën, nuk do të mbijetojnë politikisht

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç ka reaguar ditën e sotme lidhur me mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë së Malit të Zi. Gjatë një...

Patriarku serb hyri në vend pa kontroll, jep dorëheqjen kreu i policisë kufitare në Mal të Zi

Ka dhënë dorëheqje shefi i policisë kufitare, Vasko Akoviç në Mal të Zi, pasi  patriarku serb Porfirije ka hyrë në vend pa u kontrolluar. Lajmin...

Në “fshehtësi”, Mali i Zi nënshkruan marrëveshje me Kishën Serbe, qytetarët në protestë

Është nënshkruar sot marrëveshja themelore ndërmjet Qeverisë së Malit të Zi dhe Kishës Ortodokse Serbe. Marrëveshja u nënshkrua në ora 10:00 në Podgoricë pa asnjë...

Lia e majmunit i afrohet Shqipërisë, konfirmohet rasti i parë në Malin e Zi

Është konfirmuar në Malin e Zi rasti i parë i lijës së majmunit. Bëhet me dije se i infektuari është një shtetas malazez dhe se...

Dritan Abazoviç trazon “ujërat” në Malin e Zi, kryeministri shqiptar i gatshëm të japë dorëheqjen

Kryeministri shqiptar i Malit të Zi, Dritan Abazoviç ka thënë mbrëmjen e kësaj të enjteje se është i gatshëm të japë dorëheqje. Deklarata erdhi...

Bëri marrëveshje me Kishën serbe, Abazoviç humb mbështetjen e partisë së Gjukanoviç

Qeveria e Dritan Abazoviç nuk e ka më mbështetjen e Partisë Demokratike të Socialistëve (DPS). Kështu është shprehur zyrtari i kësaj force politike, Jevto Erakoviç...

Mali i Zi dhe Shqipëria nisin negociatat për një pikë të re kufitare

Qeveria e Malit të Zi ka miratuar një dokument që nis negociatat me Shqipërinë për ngritjen e një pike të re kufitare mes dy...

Abazoviç apel qytetarëve: Kurseni karburantin, një vit i vështirë na pret! Do të kemi krizë ushqimore

Kryministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç, i ka kërkuar qytetarëve që të kursejnë energjinë elektrike dhe karburantit pasi një vit i vështirë po...

Nga Velipoja në Ulqinin vetëm 1 km, Abazoviç nxjerr detaje: Kjo do të jetë ura e re

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç, ka ndarë detaje të reja liddhur me urtën që do të lidhë Ulqinin me Velipojën. Sipas tij, ura...

Lajmet e fundit

Standard

Telegraf

Gazeta Shqiptare

Dita