Tirana
few clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
88 %
1kmh
20 %
Sht
27 °
Die
22 °
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
24 °
E shtunë, 1 Tetor, 2022

TAG

Mali i Zi

Kryeministri malazez mesazh serbëve: Kosova është një betejë e humbur kohë më parë

Kryeministri i Malit të Zi, Milo Gjukanoviç, një një intervistë median serbe “B92”, ka folur edhe për vendimin e vendit të tij për të...

Beogradi ndalon miratimin e demarkacionit mes Kosovës dhe Malit të Zi

Beogradi arriti që të diktonte edhe njëherë tjetër marrëdhëniet e Kosovës me një shtet të tretë dhe këtë e bëri brenda Kuvendit të fqinjt...

Serbia ndërhyn në marrdhënien e Kosovës me Malin e Zi, shtyhet votimi për demarkacionin

Seanca e planifikuar për t’u zhvilluar nesër në Kuvendin e Kosovës për të miratuar marrëveshjen për përcaktimin e kufirit me Malin e Zi, rrezikon...

Presidenti malazez: Nuk pres incidente në kufirin me Kosovën, asnjë centimetër nuk ua kemi marrë

Presidenti malazez, Filip Vujanoviq ka thënë se askush në Kosovë nuk ka arsye që ndaj Malit të Zi të tregojë çfarëdo pakënaqësie. ...

Futi 60 kg drogë në Mal të Zi, arrestohet 21 vjeçari shqiptar, dy të tjerë u arratisën në Shqipëri

Policia kufitare malazeze në rajonin e Podgoricës afër kufirit me Shqipërinë, ka arrestuar shtetasin me inicialet A.V (21) nën dyshimin se nga ky vend...

Mali i Zi pozicionon gjysmën e ushtrisë në kufi me Kosovën

Një grup aktivistësh e zyrtarësh të partive opozitare kanë paralajmëruar për protestë ditën e nesërme në kufirin e diskutuar me Malin e Zi, duke...

Vendosja e flamurit shqiptar në kufi, Mali i Zi i dërgon notë proteste Kosovës

Ministria malazeze e Punëve të Jashtme dhe Integrimeve Evropiane kanë dërguar një notë proteste në Prishtinë për vendosjen e flamurit të Shqipërisë dhe mbishkrimet...

Studentët malazezë s’paguajnë faturën në Shëngjin, provokojnë me tre gishta nga komisariati

Disa studentë nga Mali i Zi janë shoqëruar në komisariatin e Lezhës së bashku me autobusin e tyre pasi kanë rrefuzuar të paguajnë faturën...

Kryeparlamentari i Malit të Zi, Pajoviç mbërrin nesër në Tiranë, takim me Metën

Kryetari i Parlamentit të Malit të Zi, Darko Pajoviç, do të vizitojë vendin tonë ditën e nesërme ku do të pritet në një takim...

Lajmet e fundit

Standard

Telegraf

Gazeta Shqiptare

Dita