Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
64 %
2.1kmh
0 %
Enj
39 °
Pre
32 °
Sht
35 °
Die
37 °
Hën
37 °
E enjte, 5 Gusht, 2021

TAG

Mali i Zi

Abazoviç modest, Rama e merr me zor për të prerë shiritin e inagurimit të pikës së re kufitare (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama ndodhej sot në Grabom të Malësisë së Madhe, pasi është hapur pika e përbashkët kufitare, në vazhdën e lehtësimit të lëvizjes...

Hapet pika doganore e Vermoshit, Rama: E dyta që na bashkon me vendin fqinj, qëllimi ynë që njerëzit tanë të ndjehen dhe të jenë...

Sot në pikën Grabom të Malësisë së Madhe është hapur një pikë e përbashkët kufitare me Malin e Zi, për të lehtësuar lëvizjen drejt...

Hapet një pikë e re kufitare mes Shqipërisë dhe Malit të Zi

Një pikë e re doganore pritet të hapet mes Shqipërisë dhe Malit të Zi, vendim që është marrë gjatë takimit të datës 25 qershor...

Kosova padit Malin e Zi dhe i kërkon 4500 metër katrorë në Budva, pretendime edhe për kthimin e 172 pronave në ish-republikat e Jugosllavisë

Kosova ka ngritur padi ndaj komunës së Budvës në Malin e Zi, duke kërkuar kthimin e 4500 metrave katrorë tokë, në zonën që tashmë...

Meta vizitë në Malin e Zi, takohet me profesorin e gjuhës shqipe: E falenderova për kontributin e tij në mbajtjen gjallë të vlerave kombëtare...

Presidenti Ilir Meta ka vizituar ditën e sotme Malin e Zi, ku është takuar me profesorin e gjuhës shqipe, Ali Gjeçbritaj.Profesori i gjuhës shqipe...

Nuk e lejuan të ankorojë jahtin luksoz në Ulqin, revoltohet Emina Cunmulaj: Unë rri një ose dy muaj dhe iki vazhdoj jetën, por ju…

Emina Cunmulaj prej disa ditësh ka nisur pushimet me familjen e saj. Së fundmi bukuroshja është ndalur në vendlindjen e saj në Mal të...

Ndërron jetë sekretari i Ambasadës së Malit të Zi në Kosovë, pësoi arrest kardiak dhe u shemb në mes të rrugës

Ka ndërruar jetë sekretari i ambasadorit të Malit të Zi në Kosovë, Nikolla Ljuljduraj. Zyrtari malazez ka pësuar arrest kardiak pranë objektit të Gjykatës Kushtetuese...

Meta uron 15-vjetorin e Pavarësisë së Malit të Zi: Ngjarje historike për paqen dhe sigurinë në rajon

Presidenti Ilir Meta ka uruar 15-vjetorin e pavarësisë së Malit të Zi. Në një postim në Facebook, Kreu i Shtetit e cilëson si një ngjarje...

“Kam informuar të gjithë partnerët ndërkombëtarë”/ Kryekomunari i Tuzit: Mali i Zi diskriminon shqiptarët

Kryetari i komunës së Tuzit në Mal të Zi, Nik Gjeloshaj, thotë se ai ka informuar partnerët ndërkombëtarë të Malit të Zi, duke përfshirë...

Shqipëria në pritje prej vitesh, Lajçak bën deklaratën e fortë: Mali i Zi mund të jetë vendi i parë nga rajoni që anëtarësohet në...

Përfaqësuesi Special i Bashkimit Evropian për dialogun Beograd-Prishtinë dhe çështje të tjera rajonale në Ballkanin Perëndimor, Miroslav Lajçak, ka deklaruar se Mali i Zi...

Lajmet e fundit