Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
82 %
0kmh
0 %
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
29 °
Mër
28 °
E shtunë, 25 Shtator, 2021

TAG

mali i tomorrit

FOTO/ Makina bie nga ura në aksin Poliçan-Berat, shpëtojnë mrekullisht dy të rinjtë e sapokthyer nga Mali i Tomorrit

Një aksident i rëndë ka ndodhur mesditën e sotme në rrugën nacionale Poliçan – Berat. Një makinë tip “Land Rover” ka humbur kontrollin dhe ka...

VIDEO/ Pelegrinazhi në Malin e Tomorrit, radha e makinave arrin në 10 km, shoferët ndalojnë në mes të rrugës për shkak të mbinxehjes së...

Një numër shumë i madh qytetarësh janë nisur drejt Malin e Tomorrit për Pelegrinazhin që zhvillohet këto ditë, pork jo ka shkaktuar një trafik...

Pelegrinazhi në Malin e Tomorrit, Basha uron besimtarët dhe u bën thirrje autoriteteve: Jini të vëmendshëm për çdo emergjencë shëndetësore

Kreu i PD, Lulzim Basha ka uruar besimtarët bektashinj për pelegrinën në Malin e Tomorrit. Në një postim në rrjetet sociale Basha u uron marshim...

Fluks i madh i mjeteve për Pelegrinazhin, bllokohet trafiku në Malin e Tomorrit, Policia e Beratit thirrje shoferëve

Fluks i madh automjetesh për festë në Malin e Tomorrit. Policia e Beratit u ka bërë thirrje drejtuesve të mjetit që të tregohen të...

Pelegrinazhi në Malin e Tomorrit, qindra besimtarë ngjiten në Teqenë e Kulmakut

Festa e Shenjtë e Bektashinjve çdo vit në Teqenë e Kulmakut mbledh rreth 300-400 mijë pelegrinë nga e gjithë Shqipëria, diaspora e mbarë bota. Festa...

Mesazhi i Baba Mondit në Pelegrinazhin në Malin e Tomorrit: T’i lutemi Zotit për dashuri, paqe dhe përballimin e vështirësive

Pelegrinë nga e gjithë bota janë mbledhur edhe këtë vit në Malin e Tomorrit. Kryegjyshi botëror, Edmond Brahimaj, ka folur për atmosferën festive të...

Fluks i madh në drejtim të Malit të Tomorrit dhe Korçës, Policia Rrugore shton masat: Arrestohen 21 shoferë, “fluturojnë” 68 patenta dhe gjobiten mbi...

Pelegrinazhi në Malin e Tomorrit dhe “Festa e Birrës” në Korçë kanë bërë që akset drejt këtyre dy destinacioneve të jenë të ngarkuara, ndaj...

Pelegrinazhi në Malin e Tomorrit, Edi Rama publikon pamjet: Për herë të parë këtë vit rruga është e asfaltuar, deri në Teqen e Abaz...

Kryeministri Edi Rama ka publikuar mëngjesin e sotëm pamjet e rrugës së re që të çon në Malin e Tomorrit. Çdo vit në këtë...

I vuri zjarrin Malit të Tomorrit, shpallet në kërkim 44-vjeçari, arrestohen dy të tjerë

Një person është vënë në pranga dhe një është shpallur në kërkim për zjarrvënie të qëllimshme në Berat. Policia bën me dije se specialistët për...

Tjetër zjarr i madh në Tomorr, flet drejtori i ADZM: Nuk shkojmë dot se është 1800 metra lart, as dhitë e egra nuk ngjiten...

Një tjetër vatër e rrezikshme zjarri është shfaqur sot në Malin e Tomorrit. Nuk dihet ende se cili ka qenë shkaku, por dyshohet se...

Lajmet e fundit