Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
82 %
0kmh
0 %
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
29 °
Mër
28 °
E shtunë, 25 Shtator, 2021

TAG

Maksim Sota

GJKKO jep masat për të arrestuarit e operacionit “Shpirti”, 14 lihen në burg, ja çfarë u vendos për prokurorin Maksim Sota dhe ish-zv.drejtorin e...

Gjykata e Apelit Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, ka lënë të pandryshuar masën e sigurisë te dhënë nga Gjykata e Shkallës së Parë...

Avokati habitet: Ne jemi ende në sallë, si është dhënë vendimi për Maksim Sotën? Gazetarja publikon njoftimin (FAKTI SKANDALOZ)

Gjykata e Posaçme e Apelit është duke zhvilluar seancën e radhës, pas ankesës së prokurorit të Vlorës Maksim Sota, i cili ka kërkuar nga...

SPAK i sekuestron makinën prokurorit të arrestuar të Vlorës, Maksim Sota e bleu te trafikantët e drogës

Prokuroria Speciale SPAK mësohet se i ka sekuestruar prokurorit të Vlorës Maskim Sota, mjetin personal që ai përdorte. Organi i akuzës ka dyshime se...

Kërkoi lehtësim të masës së sigurisë për arsye shëndetësore, GJKKO rrëzon kërkesën e Maksim Sotës

Gjykata e Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit (GJKKO) ditën e sotme ka rrëzuar kërkesën për zëvëndësim të masës së sigurisë për prokurorin e Vlorës,...

U arrestuan për shpërdorim detyre, KLP pezullon prokurorët Karriqi e Sota

Këshilli i Lartë i Prokurorisë (KLP) sot ka pezulluar nga detyra prokurorët Edmond Karriqi dhe Maksim Sota. Bëhet me dije se Prokurori Maksim Sota dhe...

Operacioni “Shpirti”, zbulohen dy personat e tjerë që bashkëpunuan me drejtësinë, kush është “shefi” që tregoi emrin e prokurorit të Vlorës dhe trafikantin që...

Janë zbardhur nga Oranews dhe dy emrat e tjerë të të penduarve të drejtësisë që kanë bashkëpunuar me autoritetet italiane dhe shqiptare, gjë që...

Ç’lidhje ke me trafikantin e drogës? Flet prokurori Sota i arrestuar nga SPAK: I shkoja te lokali në Vlorë, me të tjerët s’kam lidhje!

Prokurori Maksim Sota, një nga të shënjestruarit e SPAK dhe i akuzuar për korrupsion dhe shpërdorim detyre, ka folur për Oranews lidhur me operacionin...

Ironia me prokurorin e Vlorës, në 2019 kandidoi për në SPAK, sot u arrestua si pjesë e grupit ndërkombëtar të drogës

Maksim Sota, prokuror në Prokurorinë e Vlorës është arrestuar nga oficerët e Prokurorisë SPeciale SPAK dhe oficerët e Antimafias që kanë ardhur nga Italia...

Operacioni i Antimafias dhe SPAK, dalin EMRAT: Në Shqipëri është arrestuar një prokuror, shefi i antidrogës në Policinë e Shtetit dhe disa zyrtarë të...

Maksim Sota, prokuror në Prokurorinë e Vlorës është arrestuar nga oficerët e Prokurorisë SPeciale SPAK dhe oficerët e Antimafias që kanë ardhur nga Italia...

Zgjerohet lista, Prokurori Maksim Sota aplikon për SPAK

Zgjerohet lista e prokurorëve të cilët kanë aplikuar për Strukturën e Posaçme Anti-Korrupsion (SPAK).   I rradhës që ka dorëzuar aplikimin...

Lajmet e fundit