Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
27 %
2.1kmh
0 %
Pre
26 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
27 °
Mar
30 °
E premte, 20 Maj, 2022

TAG

makina inteligjente

Makina inteligjente monitoron Bypass-in e Fierit, pezullohen 93 patenta, gjoba edhe për 123 shoferë të tjerë

Policia Rrugore ka monitoruar me anë të makinës inteligjente Bypass-in e Fierit gjatë mbrëmjes së djeshme, ku janë konstatuar mjete të cilët lëviznin me...

Makina inteligjente iu bën “gjëmën” shoferëvë, brenda 2 orësh pezullohen 60 patenta dhe vendosen 105 gjoba

Policia Rrugore ka monitoruar me anë të makinës inteligjente Rrugën e Kombit, ku vetëm përgjatë 2 orëve janë pezulluar 60 leje drejtimi dhe janë...

Shoferët të pakujdesshëm edhe në mot të keq, makina inteligjente u bën “gjëmën”, e pësojnë mbi 670 drejtues mjetesh

Moti i keq nuk i ka bindur drejtuesit e mjeteve të tregohen të kujdesshëm, ndaj Policia Rrugore ka marrë masa duke shtuar prezencën në...

Makina inteligjente parkohet në Rrugën e Arbrit, 170 gjoba në pak orë

Policia Rrugore vijon monitorimin me makinën inteligjente në rrugët e Shqipërisë. Përmes një njostimi zyrtar gjatë dy ditëve të fundit, në Rrugën e Arbrit dhe...

“Tapë” në timon dhe me shpejtësi “sketerrë”, makina inteligjente nuk fal shoferët, 29 të arrestuar dhe mijëra gjoba këtë javë

Policia Rrugore ka shtuar masat e kontrollit gjatë fundjavës me qëllim parandalimin e aksidenteve. Gjatë kësaj jave janë evidentuar në shkelje, nga makina inteligjente,...

Makina inteligjente “merr në qafë shoferët”, 42 të arrestuar dhe 129 patenta të hequra gjatë fundjavës (VIDEO)

Policia Rrugorre vijon kontrollet me dron dhe radarë me qëllim parandalimin e aksidenteve në rrugë. Gjatë fundjavës janë arrestuar 42 drejtues mjetesh nga të...

Makina Inteligjente kthehet në “tmerrin” e shoferëve, mbi 700 gjoba të vendosura në Durrës

Makina Inteligjente e vendosur nga policia në Durrës është kthyer në “tmerrin” e shoferëve, pasi në 6 ditët e fundit ka konstatuar 746 shkelje...

Me shpejtësi e të dehur në timon, makina inteligjente bën namin, hiqen 256 patenta në dy ditë

Vijon kontrolli në të gjithë vendin për të bërë të mundur parandalimin e aksidenteve. Gjatë 48 orëve të fundit janë evidentuar në shkelje, nga makina...

Makina inteligjente “merr në qafë” shoferët, mbi 400 gjoba në pak orë për shpejtësi, rripin dhe telefonin

Vijon monitorimi i qarkullimit në rrugët e kryeqytetit dhe në rrugët interurbane Tiranë - Durrës - Tiranë dhe Tiranë - Elbasan - Tiranë, me...

“Makina inteligjente”, Rama: Do të ndikojë pozitivisht në goditjen transparente të shkeljeve të Kodit Rrugor

Kryeministri Edi Rama ditën e ka nisur me “makinën inteligjente” që prezantoi dje ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi. Rama shkruan se kjo makineri do të...

Lajmet e fundit