Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
88 %
1kmh
0 %
Pre
19 °
Sht
24 °
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
23 °
E shtunë, 3 Qershor, 2023

TAG

Major Klodian Tanushi

NATO në Letoni përkujton Dëshmorët Zarife Hasanaj dhe Klodian Tanushi, ushtarët me kurora në duar: Do të jeni gjithmonë mes nesh

Forcat e armatosura në Letoni kanë përkujtuar dy Dëshmorët e Atdheut, Rreshter Zarife Hasanaj dhe Major Klodian Tanushi të cilët humbën jetën gjatë detyrës...

‘Ku është major Tanushi?’ Momenti prekës në ceremoni: Ai vdiq komandant!

Arkivoli me trupin e pajetë të major Klodian Tanushit është dërguar në varrezat 'Dëshmorët e Atdheut' ku do të prehet. ...

‘Flamuri kombëtar mbështolli një tjetër hero’, Rama mesazh prekës 3 fëmijëve të major Tanushit: Kur të bëheni prindër do e kuptoni…

Kryeministri Edi Rama ka mbajtur fjalën e lamtumirës pranë akrivolit të major Klodian Tanushit në Muzeun Historik Kombëtar. "Flamuri kombëtar mbështolli...

Mbërriti dje në atdhe, sot ceremonia shtetërore për major Klodian Tanushin

Ditën e sotme në orën 10:00 nisin homazhet për major Klodian Tnaushin, i cili ra në krye të detyrës në Letoni. ...

Humbi jetën në Letoni, mbërrin sot në atdhe trupi i pajetë i major Klodian Tanushit

Ditën e sotme mbërrin në Shqipëri trupi i pajetë i major Klodian Tanushi, i cili ra në krye të detyrës gjatë misionit të NATO-s...

Major Tanushi humbi jetën një ditë para ditëlindjes së të birit, fjalët prekëse të vogëlushit: Doja një tortë me qiri të lutesha për babin

Një mik i Major Klodian Tanushit, i cili humbi jetën në Letoni ka ndarë në rrjetet sociale një mesazh prekës. Besnik...

La pas tre fëmijët dhe bashkëshorten, kush është Major Klodian Tanushi? Specialisti i Operacioneve që ndërroi jetë në Letoni

Mbrëmjen e sotme ka ndërruar jetë në Letoni Majori Klodian Tanushi, i cili u plagos pak ditë më parë së bashku me nëntetaren Zarife...

Ndërron jetë major Klodian Tanushi, Majko: Fjalët janë pak për të shprehur dhimbjen

Para disa minutash erdhi lajmi zyrtar se edhe komandanti i kontigjentit shqiptar në misionin e NATO-s në Letoni, ka ndërruar jetë nga plagët e...

Lajmet e fundit